Jaké informace Vám pomohou

Město Třebíč je otevřené turistům, novým rezidentům a podnikatelům. Tyto stránky jsou informačním rozcestníkem, kde najdete všechny potřebné informace o podnikání, bydlení a trávení volného času v Třebíči. Náš tým je připraven vám pomoci. Jsme tu pro vás.

Kampaň Do práce na kole

Kampaň Do práce na kole

Město Třebíč se v roce 2018 již potřetí zapojilo do kampaně Do práce na kole.

Třebíč se už delší dobu zaměřuje na oblast udržitelné dopravy a také proto Městský úřad zakoupil pro své zaměstnance elektrokola, která mohou využívat při služebních jednáních. Pro cyklisty město nabízí celou řadu cyklostezek a cyklotras a také zázemí v podobě TouristPointu, který má certifikát Cyklisté vítání. Ve městě jsou také na cyklostezce Jihlava-Třebíč-Raabs umístěny dva sčítače cyklistů a pěších, které Třebíči poskytl Kraj Vysočina. Pro bezpečný pohyb cyklistů a pěších se ve městě plánuje realizace podchodu pod ulicí Sucheniova a pořízení bike boxů u vlakového nádraží.

 

- Do práce na kole 2017

Do loňského ročníku soutěže se v Třebíči zapojilo celkem 88 účastníků z 26 týmů. Do finálového losování pak postoupilo 45 soutěžících z 11 týmů. 

- Do práce na kole 2018

Celkem se přihlásilo 114 účastníků, kteří dohromady najezdili nebo nachodili 26 415 km. Požadovanou podmínku pravidelnosti minimálně 66% všech cest do práce na kole nebo pěšky nakonec splnilo 56 jednotlivců a 13 týmů z celkově 29 přihlášených.

Zhodnocení ročníku 2018»»


Kontaktní osoba: Ing. Lucie Floriánová, e-mail: l.florianova@trebic.cz.