Hlavní strana oObčané oTřebíč žije sportem! oKampaň Do práce na kole

Kampaň Do práce na kole

I v letošním roce se město Třebíč zapojilo do kampaně Do práce na kole. V celorepublikovém měřítku se jednalo o jubilejní 10. ročník soutěže. Třebíč se účastnila již po páté. Letošní ročník byl z důvodu situace ohledně koronaviru výjimečný. Bohužel nemohla proběhnout řada oblíbených akcí, včetně závěrečného vyhlášení vítězů. 

 

Do práce na kole 2020

Výsledky a zhodnocení 5. ročníku kampaně v Třebíči naleznete zde»»

Odkaz na oficiální webové stránky kampaně»»

Odkaz na stránku města Třebíče»»


Třebíč se už delší dobu zaměřuje na oblast udržitelné dopravy a také proto Městský úřad zakoupil pro své zaměstnance elektrokola, která mohou využívat při služebních jednáních. Pro cyklisty město nabízí celou řadu cyklostezek a cyklotras a také zázemí v podobě TouristPointu, který má certifikát Cyklisté vítání. Ve městě jsou také na cyklostezce Jihlava-Třebíč-Raabs umístěny dva sčítače cyklistů a pěších, které Třebíči poskytl Kraj Vysočina. Pro bezpečný pohyb cyklistů a pěších se ve městě plánuje realizace podchodu pod ulicí Sucheniova a pořízení bike boxů u vlakového nádraží.

- Do práce na kole 2019

Město Třebíč se v roce 2019 již počtvrté zapojilo do kampaně Do práce na kole. Soutěž probíhala v květnu 2019. Závěrečné vyhlášení se konalo 10. června 2019. Zhodnocení kampaně nalaznete v tomto článku»»

- Do práce na kole 2018

Celkem se přihlásilo 114 účastníků, kteří dohromady najezdili nebo nachodili 26 415 km. Požadovanou podmínku pravidelnosti minimálně 66% všech cest do práce na kole nebo pěšky nakonec splnilo 56 jednotlivců a 13 týmů z celkově 29 přihlášených.

Zhodnocení ročníku 2018»»

Do práce na kole 2017

V roce 2017 se do soutěže v Třebíči zapojilo celkem 88 účastníků z 26 týmů. Do finálového losování pak postoupilo 45 soutěžících z 11 týmů. 


Kontaktní osoba: Ing. Lucie Floriánová, e-mail: lucie.florianova@trebic.cz.