Jaké informace Vám pomohou

Město Třebíč je otevřené turistům, novým rezidentům a podnikatelům. Tyto stránky jsou informačním rozcestníkem, kde najdete všechny potřebné informace o podnikání, bydlení a trávení volného času v Třebíči. Náš tým je připraven vám pomoci. Jsme tu pro vás.

Fakescape je hra inspirovaná únikovými hrami. V tomto případě se účastníci snaží rozpoznat padoucha a fake news. Vymysleli ji studenti z katedry politologie Masarykovy univerzity v Brně.  Přestalo je totiž bavit poslouchat zprávy o tom, že si Češi neumějí ověřovat informace a že studenti nevědí, jak poznat manipulace nebo falešné zprávy. V týmu Fakescape je i Pavel Brejcha z Třebíče. Společně se spolužáky a hrou Fakescape jezdí po školách v celé České republice. Byli také v Třebíči na gymnáziu. Do Třebíče vzal i kolegyni z Fakescape Terezu Kráčmarovou, a tak jsme si o hře povídali společně.

Unikněte fakenews!

Během deseti let vývoje se z třebíčské firmy DNK system stal přední český výrobce stavebního systému pro dřevostavby. O úctě ke dřevu, o tom, proč stále stoupá zájem o dřevostavby, a o plánech do budoucna jsme si povídali s ředitelem Milanem Pekárkem.

V Třebíči vyrábějí dřevostavby pro celou republiku

Luis Alfonso Aquino Serrano z Queretaro v Mexiku studuje architekturu. Je mu 23 let a tento týden je na zahraničním studijním pobytu v Třebíči. Společně s dalšími studenty  z Číny, Gruzie, Egypta, Rumunska, Itálie a Ukrajiny.  Luis bydlí v rodině Vechetových v Číměři u Třebíče, v rodině studentky a studenta Katolického gymnázia Třebíč, které tyto výměnné pobyty organizuje. 

Velké světové dědictví v malých rozměrech, říká o Třebíči mexický student architektury

Je profesorkou hry na cembalo na Janáčkově akademii múzických umění v Brně, obnovila tradiční třebíčská Nokturna a o Třebíčí říká, že je to nádherně duchovní místo pro hudbu.

galerie
Barbara Willi: V Třebíči jsou místa, kde se může člověk duchovně osvěžit

Jako psycholog pracuje pět let. Věnuje se dětem s poruchami chování i učení. V Třebíči je podle něj pomalejší tempo života a tím také méně stresu. 

Jsem srdcem a tělem Třebíčák, říká psycholog Zdeněk Krpoun

Říká o sobě, že je produkční na volné noze. Před třemi roky převzal společně s kamarády organizaci festivalu Zámostí po svém otci. Na původním základu festivalu začal stavět a říká:  „Je to jako rekonstrukce starýho baráku.“

Zámostí 2015, foto: www.zamosti.cz Zámostí 2015, foto: www.zamosti.cz Zámostí 2015, foto: www.zamosti.cz Zámostí 2015, foto: www.zamosti.cz Zámostí 2015, foto: www.zamosti.cz Zámostí 2015, foto: www.zamosti.cz Zámostí 2015, foto: www.zamosti.cz
galerie
Je to jako rekonstrukce starýho baráku, říká o novém Zámostí Dan Janík