Třebíč potřebuje praktické lékaře. Motivuje k otevření nových ordinací

V Třebíči chybí obvodní lékaři pro dospělé i děti. Město proto ve spolupráci s Všeobecnou zdravotní pojišťovnou (VZP) přichází s finanční pobídkou.

přečíst
Program Mládež kraji může v Třebíči finančně podpořit i tvůj nápad

Mladí lidé mohou získat finanční prostředky na své projekty, kterými budou chtít zlepšit život v Třebíči. Program „Mládež kraji“ v Třebíči realizuje Rada dětí a mládeže kraje Vysočina ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. Na realizaci programu se finančně podílí i město Třebíč.

„V rámci programu zafinancujeme zajímavé nápady mladých lidí na zlepšení života v místě. Částkou 5 - 30 tisíc korun budeme podporovat nejrůznější aktivity - akce pro děti, aktivity na podporu seniorů, zlepšení prostředí ve městě, pomoc hendikepovaným, a tak dále.“ říká koordinátorka projektu Ivana Tvrdá.

Žádat o finanční příspěvek může skupina minimálně čtyř lidí ve věku 15 - 26 let. Projekty bude možné realizovat od května do konce listopadu.

„Jeden ze skupiny mládežníků musí být starší 18 let. Žadatelé nejdříve předloží své nápady, následně budou pozváni na víkendové školení a potom budou svoje projekty prezentovat před komisí, která rozhodne o jejich podpoře.“ dodává Ivana Tvrdá.

Nápady je nutné přihlásit – pomocí jednoduchého formuláře – do 9. dubna.

Veškeré podrobnosti o programu najdou zájemci na facebookové stránce Mládež kraji – Vysočina nebo na webu vysocina.mladezkraji.cz.

Ivana Tvrdá, 605 190 633, info@rdmkv.cz

přečíst
Dárky z Třebíče mohou lidé koupit na novém e-shopu

Chcete potěšit přátele hezkým dárkem z vašeho města? Nebo se chystáte na služební cestu a potřebujete obdarovat obchodního partnera?
Můžete využít nový e -shop Dárky z Třebíče, který je na webu Třebíč žije.

přečíst
Lední medvědice z Třebíče zazářila na mistrovství světa ve Francii

Na Mistrovství světa ve Francii v zimním plavání měl předminulý týden zastoupení i Kraj Vysočina. Zúčastnila se ho Andrea Klementová z Třebíče, členka tamního otužileckého Klubu ledních medvědů. Ta už Českou republiku reprezentovala loni v Polsku. 

přečíst
Nominujte dobrovolníky na cenu Třebíčské srdíčko
Podle přezdívky Srdíčko, kterou měl Antonín Hobza – zakladatel skautingu v Třebíči – dostala jméno cena, kterou v Třebíči uděluje dobrovolníkům Rada dětí a mládeže kraje Vysočina a město Třebíč. V tuto chvíli je možné nominovat dobrovolníky v rámci sedmého ročníku udílení ceny.
“V Třebíči pracuje celá řada organizací, které se věnují dětem a mládeži. Většina z nich pracuje na dobrovolnickém základě. Práce dobrovolníků není úplně snadná a zahrnuje často stovky hodin ročně.“ říká Jan Burda z RDMKV a dodává: „Smyslem ceny ale není jen ocenit dobrovolníky, kteří pravidelně a nezištně pracují ve svém volném čase s dětmi a mládeží. Chceme i upozornit na problematiku dobrovolnictví jako takového.“

Na cenu může být nominován každý, kdo je starší osmnácti let a vykonává nebo vykonával pravidelnou dobrovolnou činnost ve prospěch dětí a mládeže v jejich volném čase na území města Třebíče minimálně tři roky. Podrobná pravidla najdete ZDE.

Rodina, škola a volný čas jsou tři pilíře správné výchovy dětí a mládeže. O to víc je obdivuhodné, když se někdo věnuje výchově dětí dobrovolně a bez nároku na jakoukoli odměnu. Cena Třebíčské Srdíčko je proto výrazem obrovské úcty a poděkování těmto lidem.

V minulých letech bylo oceněno sedmnáct osobností třebíčského dětského hnutí. Letos mezi ně mohou přibýt další.

Znáte někoho, ve svém okolí, kdo se věnuje práci s dětmi a mládeží? Nominovat někoho na cenu můžete i vy. Nutné je do konce ledna, tedy 31. 1. 2023, zaslat nominační formulář, který najdete níže ve formátu vyplnitelného PDF a zaslat na e-mail predseda@rdmkv.cz.

KONTAKTNÍ OSOBA

Kontaktní osobou je předseda Rady dětí a mládeže kraje Vysočina Jan Burda.

tel.: 777 750 131, predseda@rdmkv.cz

Fr. Hrubína 753, 674 01 Třebíč

přečíst
Třebíč loni navštívilo téměř 124 tisíc turistů

V roce 2022 se vydalo do Třebíče 123.623 návštěvníků. Nejvyšší návštěvnost zaznamenaly tradičně památky zapsané v seznamu UNESCO.
zámek
„Pro prohlídku baziliky sv. Prokopa se rozhodlo 22 tisíc turistů. Zadní synagogu a Dům Seligmanna Bauera včetně komentovaných prohlídek židovské čtvrti se rozhodlo navštívit stejné množství turistů jako baziliku sv. Prokopa, tedy 22 tisíc osob," informovala Kateřina Hagarová, vedoucí informačních center v Třebíči.

Pohled z městské věže u kostela sv. Martina si nenechalo ujít 11.564 návštěvníků, větrný mlýn 8.382 návštěvníků a vodojem na Strážné hoře 4.501 návštěvníků. Židovskou čtvrť navštěvují převážně turisté ze Spojených států a Izraele, baziliku sv. Prokopa turisté ze Slovenska, Německa a Polska.

„Třebíč navštívilo celkem pět tisíc cizinců, většina z nich židovskou čtvrť," doplnila Kateřina Hagarová.

Také v letošním roce mohli zájemci využít akci Za větrník na větrník. V zapojených cukrárnách a kavárnách se k zákusku třebíčský větrník rozdalo 5.400 vlaječek. Jako vstupenku na větrný mlýn je využilo 892 osob.

„V této akci budeme pokračovat i v letošním roce," prozradila Kateřina Hagarová. Návštěvníci mohli v loňském roce navštívit nově otevřenou expozici Zmizelá Třebíč. V letošním roce čeká UNESCO památky v Třebíči významné výročí – v červenci uplyne 20 let od zápisu baziliky sv. Prokopa a židovské čtvrti se židovským hřbitovem na prestižní seznam kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

V roce 2018 došlo k rozšíření hranic památky UNESCO baziliky sv. Prokopa na celý areál původního benediktinského kláštera, dnešního zámku – sídla Muzea Vysočiny Třebíč. „Kromě oslav spojených se zápisem se mohou nejen místní těšit na oslavu židovských svátků Purim a Chanuka v Zadní synagoze, novou podobu Svatoprokopské poutě, festivaly Oživené židovské město a Šamajim v židovské čtvrti, Slavnosti tří kápí, kostýmované nebo rozšířené prohlídky spojené s kulturním programem na všech památkách a mnoho dalšího," uzavřela pozvánku do Třebíče Kateřina Hagarová.

 

Zdroj: informace z webu města Třebíč, zde.

přečíst
Oprava zimního stadionu odložena

Rada města Třebíče ve středu 7. prosince 2022 zrušila veřejnou zakázku na revitalizaci zimního stadionu. Vysoutěžená nejnižší cena totiž, včetně inflační doložky, převyšuje předpokládanou cenu opravy o zhruba 100 milionů.

přečíst
Moderní doprava Třebíč

V Třebíči chceme moderní dopravu. Plán udržitelné městské mobility je připravený

Moderní a udržitelná doprava, která umožní všem lidem v Třebíči dostat se do 20 minut do práce, do školy, za lékařem i na nákup. To je vize, kterou si město stanovilo. Tým odborníků pracoval dva roky na strategickém dokumentu Plán udržitelné městské mobility, který je veřejně dostupný.

přečíst
Třebíč je v České knize rekordů

K novému rekordu přispěli Třebíčané v sobotu 15. října, kdy na odpolední akci Sobota v pohybu tančilo 455 lidí na skladbu Jerusalema. Akci, která byla celá věnovaná sportu a zdravému životnímu stylu, pořádalo Zdravé město Třebíč ve spolupráci s Městským kulturním střediskem na nově zrekonstruovaném Karlově náměstí.


přečíst
Evropský týden mobility

Letošní ročník Evropského týdne mobility nesl slogan Kombinuj a jeď. Třebíč ve spolupráci s dalšími partnery uspořádala hned několik akcí. Jejich cílem je omezit používání vozidel a podpořit další způsoby dopravy – cyklo, pěší i MHD.

přečíst
Jak jezdit v Třebíči podle cyklopiktogramů?

Letos přibylo v Třebíči stejně jako v jiných městech na silnicích nové dopravní značení – cyklopiktogramy. Ať už jezdíte na dvou nebo čtyřech kolech, měli byste vědět, co znamenají. 

přečíst
Elektronická aukce na prodej pozemků v ZK Šárka

Výběrové řízení formou elektronických aukcí na prodej dvou pozemků v zahrádkářské kolonii v lokalitě „ZK Šárka“. Termín podání přihlášek: 31. října 2022.

přečíst