Třebíč je v České knize rekordů

K novému rekordu přispěli Třebíčané v sobotu 15. října, kdy na odpolední akci Sobota v pohybu tančilo 455 lidí na skladbu Jerusalema. Akci, která byla celá věnovaná sportu a zdravému životnímu stylu, pořádalo Zdravé město Třebíč ve spolupráci s Městským kulturním střediskem na nově zrekonstruovaném Karlově náměstí.


přečíst
Evropský týden mobility

Letošní ročník Evropského týdne mobility nesl slogan Kombinuj a jeď. Třebíč ve spolupráci s dalšími partnery uspořádala hned několik akcí. Jejich cílem je omezit používání vozidel a podpořit další způsoby dopravy – cyklo, pěší i MHD.

přečíst
Jak jezdit v Třebíči podle cyklopiktogramů?

Letos přibylo v Třebíči stejně jako v jiných městech na silnicích nové dopravní značení – cyklopiktogramy. Ať už jezdíte na dvou nebo čtyřech kolech, měli byste vědět, co znamenají. 

přečíst
Elektronická aukce na prodej pozemků v ZK Šárka

Výběrové řízení formou elektronických aukcí na prodej dvou pozemků v zahrádkářské kolonii v lokalitě „ZK Šárka“. Termín podání přihlášek: 31. října 2022.

přečíst
Investiční akce města pod lupou

Chcete vědět, co se v Třebíči postavilo, opravilo, kdy a za kolik? Podívejte se na nový web podlupou.trebic.cz.

přečíst
Dokumentární film: Třebíč od 13. do 20. století
Třebíč od 13. do 20. století
Neviděli jste krátký dokumentární film, promítaný na městských slavnostech? Můžete jej shlédnout v Předzámčí na výstavě Zmizelá Třebíč, nebo na youtube města.
Dokumentární film vychází z archeologických nálezů, objevených při rekonstrukci Karlova náměstí v Třebíči v letech 2020 - 2022. Dokument mapuje historii centra Třebíče od 13. do 20. století.
Film byl vytvořen pro Město Třebíč, za odborné spolupráce Muzeum Vysočiny Třebíč, Státního okresního archivu Třebíč. Finančně podpořen Nadací ČEZ. Výroba: Spectrum production.
 
přečíst
FOTOSOUTĚŽ 2022/2023

Město Třebíč vyhlašuje u příležitosti 20. výročí zápisu třebíčských památek na Seznam světového dědictví UNESCO fotografickou soutěž. Tématem soutěže je Čtvero ročních období a památky UNESCO v Třebíči. Záběry by měly obsahovat třebíčské památky zapsané na seznam UNESCO (areál bývalého benediktinského kláštera, bazilika sv. Prokopa, židovská čtvrť, židovský hřbitov) s důrazem na jednotlivá roční období.

Termín trvání soutěže: 21. června 2022 – 20. června 2023

přečíst
Třebíč opraví zimní stadion

Město vyhlásilo 5. srpna veřejnou zakázku na revitalizaci zimního stadionu, která bude probíhat formou elektronické aukce. Předpokládaný termín zahájení stavby bude v roce 2023. 

přečíst
Městské slavnosti

Všechny Vás srdečně zveme na městské slavnosti, které budou u příležitosti dokončení rekonstrukce Karlova náměstí od 16. do 18. září. Zde je hlavní program slavností. Součástí bude i doprovodný program na Podzámecké nivě a v Židovské čtvrti.

přečíst
Skryté příběhy- "TŘEBÍČSKÝ MACHZOR"

Víte, co je to vůbec machzor? Tak pojďte po stopách Skrytého příběhu a dozvíte se více!

přečíst
Odborníci diskutovali s veřejností o budoucnosti dopravy v Třebíči

Ve čtvrtek 16. června se v Komunitním centru Moravia uskutečnila veřejná diskuze o budoucnosti dopravy. Odborníci na dopravu, kteří v rámci projektu Plánu udržitelné městské mobility zmapovali stav dopravy v Třebíči, připravili ve spolupráci se zapojenými organizacemi návrhy opatření, které pomohou dospět k tomu, aby se lidé do 20 minut dostali v Třebíči tam, kam potřebují – k lékaři, do školy, do práce, na nákup.

Vedoucí pracovní skupiny doprava – Czech Smart City Cluster Tomáš Janča připomněl, že, za posledních pět let se počet aut v Třebíči zvýšil skoro o 20 %. Tento nárůst ovlivňuje intenzitu dopravy a také se propisuje do problémů s parkováním. „Přes Bráfovu třídu projede denně přes deset tisíc osobních aut,“ uvedl. V souvislosti s výstavbou obchvatu Třebíče bude možné a nutné v centru města dopravu snížit a přesunout tak značnou část řidičů tuto komunikaci.

přečíst
Do práce na kole 2022

Město Třebíč se v letošním roce již po sedmé zapojilo do celorepublikové kampaně Do práce na kole. Cílem a účelem výzvy je proměna dopravních návyků, kdy účastníci zjistí, že pohyb na vlastní pohon z práce a do práce je nejen možný, ale i příjemný. 

přečíst