Čtrnáctý ročník oblíbené celorepublikové výzvy Do práce na kole 2024 zná své vítěze

Do práce na kole, pěšky nebo poklusem. Tak zní motto květnové výzvy, která motivuje obyvatele, aby se po dobu jednoho měsíce přepravovali na vlastní pohon. V rámci celé ČR se do kampaně zapojilo 25.600 odvážných, ti všichni do práce urazili na kole, koloběžce, bruslích nebo během či pěšky více než 5,4 milionu kilometrů.

přečíst
Cestovní ruch na (kulatém) stole

V pondělí 8. dubna se uskutečnilo další setkání podnikatelů v cestovním ruchu za účasti starosty Pavla Pacala a týmu, který řeší tuto oblast.

přečíst
Třebíč bude v létě prodávat pozemky pro bytové i rodinné domy

Město Třebíč připravilo k prodeji pozemky v lokalitě Vídeňský rybník, které budou určené pro výstavbu bytových domů s přibližně 220 bytovými jednotkami, a téměř padesát rodinných domů. Oba pozemky jsou na jihovýchodním okraji města, lokalita navazuje na zastavěné území v ulicích Vltavínská a Na Hvězdě. Pozemky jsou přístupné přímo z přilehlé komunikace.

přečíst
Do práce na kole 2024

Přijměte i tento rok výzvu a zapojte se společně s námi do celorepublikové kampaně Do práce na kole 2024. 

Cílem a účelem výzvy je proměna dopravních návyků, kdy účastníci zjistí, že pohyb na vlastní pohon z práce a do práce je nejen možný, ale i příjemný.  

Sestavte tým se svými kolegy ve vaší firmě a zkuste se po městě pohybovat aktivně, udržitelně, bezmotorově, zkrátka na vlastní pohon. Přidejte se k desetitisícům aktivních lidí z celé republiky a soutěžte s nimi o atraktivní ceny od našich partnerů. Nejde o lámání rekordů, ale o pravidelnost týmů a budování zdravých návyků a „bezmotorových” komunit.

přečíst
Fotografická soutěž 2024

Město Třebíč vyhlašuje jako každoročně fotografickou soutěž. Téma soutěže je stanoveno „Třebíč všední i nevšední“. Fotografie by měly obsahovat záběry ze života na ulicích, bydlení, odpočinek, děti, historická i moderní architektura, interiéry i exteriéry, městská zákoutí, zahrady, parky, události a akce konané na území města, které stojí za zaznamenání a uchování pro historii  apod.

přečíst
V Třebíči otevřeli u hvězdárny nové planetárium. Programy nabídnou školám i veřejnosti

V pondělí 20. listopadu se veřejnost mohla poprvé podívat do nového planetária v Třebíči, které je přístavbou ke stávající hvězdárně. Má svoji vlastní umělou oblohu - projekční kopuli o průměru 6 metrů. Srdcem celého planetária je nejnovější verze astronomického softwaru SpaceCrafter, který je plně integrován do řídicího systému.

přečíst
Podnikatelé a město zhodnotili turistickou sezónu

Ve středu 15. listopadu 2023 se uskutečnilo na městském úřadě další setkání s podnikateli a provozovateli atraktivit v cestovním ruchu, stravovacích a ubytovacích zařízení. Tyto kulaté stoly pořádá radnice každého půl roku s cílem představit kulturní akce, komunikační kampaň a novinky v oblasti podpory cestovního ruchu v Třebíči. A také má zájem si vyslechnout podněty a nápady přímo z terénu.

přečíst
VÁNOČNÍ TŘEBÍČ 2023

Třebíč se v adventním a vánočním čase zahalí do tisíců světýlek. Od 3. prosince bude po celém městě rozsvícena vánoční výzdoba, v podobě osvětlených stromů, sloupů, mostů, památek a 3D dekorů. Na Karlově náměstí budou kromě vánočního stromu také kolotoče, stánky s voňavým punčem, trdelníky i vánočním zbožím, vánoční fotokoutky, každodenní kulturní program pro děti i dospělé. Tak navštivte jedinečnou vánoční Třebíč a vychutnejte si kouzelnou atmosféru nejkrásnějších svátků v roce.

přečíst
Veletrh vzdělávání DIDACTA 2023

Srdečně zveme žáky, rodiče, učitele, výchovné poradce a všechny, kdo se zajímá o budoucí vzdělávání, výběr školy či zaměstnání, na vzdělávací veletrh DIDACTA 2023, který se koná ve čtvrtek 19.10. 2023 od 9:00 - 17:00 v prostorách Střední průmyslové školy na ulici Manželů Curieových v Třebíči. 

přečíst
Město Třebíč posedmé vydalo brožuru VYBER SI SVÉ POVOLÁNÍ

Publikace, kterou každoročně vydává město Třebíč, pomáhá žákům devátých tříd zorientovat se v nabídce středních a učňovských škol, udělat si představu o tom, co chtějí v budoucnu dělat a jaké mají možnosti uplatnění v praxi na území našeho města a v blízkém okolí.

přečíst
Zapojte se s námi do výzvy 10 000 kroků
Výzva 10.000 kroků je opět tady a platí po celý říjen!
 
Chůze hraje v našich životech velkou roli. Od roku 2021 nezisková organizace Partnerství pro mobilitu pořádá výzvu 10000 kroků. Cílem není tyto kroky ujít, ale zapojit chůzi či běh do našeho každodenního života a zvýšit tím odolnost našeho organismu. Pro zapojení do výzvy a možnosti vyhrát zajímavé ceny je nutné se registrovat na www.desettisickroků.cz nebo v aplikaci telefonu s názvem „10000 kroků“ do 30.9.2023. Po celý měsíc říjen pak za nachozené kilometry získávat body a to hned v několika kategoriích: Jednotlivci, Týmy, Třídní kolektiv a Firemní Tým. Pojďme společně udělat něco pro své zdraví, překonejme sami sebe.
 
Registrovat se můžete do konce září na https://www.desettisickroku.cz/rijnova-vyzva nebo v aplikaci „10000 kroků“.
Odměny čekají na nejlepší z vás v mnoha kategoriích.
přečíst
Stavba nové úpravny vody byla zahájena

Svazek Vodovody a kanalizace Třebíč zahájil stavbu nové úpravny vody v Pokojovicích. V úterý 18. července zástupci svazku obcí Vodovody a kanalizace Třebíč, VAS Třebíč i zhotovitelské společnosti KUNST s.r.o. symbolicky poklepali na základní kámen pro stavbu třípodlažní budovy nové úpravny. Náklady na stavbu jsou vyčísleny na 226 milionů korun bez DPH, z toho 158 milionů bude hrazeno z dotací Evropské unie a Ministerstva životního prostředí. Stavba úpravny bude dokončena v červnu roku 2025, investorem je svazek VaK Třebíč.

přečíst