ZÁVĚREČNÝ VEČÍREK SPOJENÝ S VYHLÁŠENÍM

Závěrečný večírek spojený s vyhlášením výsledků kampaně se tradičně uskuteční v kempu Poušov, a to 15. června v 17 hodin.

přečíst
Jarní vyjížďka - trasa
 
Jarní vyjížďka se blíží!
  
 
Pojeďte se s námi projet krásami v okolí Třebíče, trasa Třebíč - Kracovice - Stařeč - Třebíč měří něco málo přes 8,4 km takže je ideální pro rodiny s dětmi.
přečíst
Jarní vyjížďka
Zveme Vás na jarní vyjížďku Třebíč – Kracovice – Stařeč – Třebíč. 
 
Start a cíl: areál před DDM Třebíč, Borovina.
 
Hromadný start v 10 hod. (individuální 10–11 hod.).
přečíst
SOBOTA V POHYBU

Po loňském úspěchu, nejvíce lidí tančících Jerusalemu, je tu opět tanečně–sportovní odpoledne na Karlově náměstí v Třebíči.

 

V sobotu 20. května od 13. hod se opět potkáme na náměstí! 

přečíst
Férová snídaně v Třebíči

Férová snídaně je piknikový happening, který se koná při příležitosti Světového dne pro fair trade, což je svátek, který slaví druhou květnovou sobotu tisíce lidí na celém světě.

přečíst
Kulturní akce 2023

Seznamte se s kalendářem nejvýznamnějších kulturních a sportovních akcí ve městě Třebíči na rok 2023. Srdečně vás zveme, stačí si jen vybrat!

přečíst
Třebíč má sdílená kola

Nejenom pro cyklistické nadšence je připravena další novinka. Od 1. dubna začala v Třebíči fungovat takzvaná sdílená kola. V pilotním provozu si tak lidé můžou ve městě půjčit 90 jízdních kol, z toho 10 elektrokol. Tato kola jsou rozmístěna na celkem čtyřiceti stanovištích po Třebíči a k jízdě vám stačí pouze aplikace NEXTBIKE, která je k dispozici zdarma pro telefony se systémem Android i Apple.

přečíst
Do práce na kole 2023

Město Třebíč se i v letošním roce zapojí do celorepublikové kampaně Do práce na kole. Cílem a účelem výzvy je proměna dopravních návyků, kdy účastníci zjistí, že pohyb na vlastní pohon z práce a do práce je nejen možný, ale i příjemný.  

Soutěž se koná v květnu a zapojit se do ní může každý, kdo společně s kolegy sestaví tým o 2-5 členech, zúčastnit se ale můžou také jednotlivci.

 

přečíst
Třebíč potřebuje praktické lékaře. Motivuje k otevření nových ordinací

V Třebíči chybí obvodní lékaři pro dospělé i děti. Město proto ve spolupráci s Všeobecnou zdravotní pojišťovnou (VZP) přichází s finanční pobídkou.

přečíst
Program Mládež kraji může v Třebíči finančně podpořit i tvůj nápad

Mladí lidé mohou získat finanční prostředky na své projekty, kterými budou chtít zlepšit život v Třebíči. Program „Mládež kraji“ v Třebíči realizuje Rada dětí a mládeže kraje Vysočina ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. Na realizaci programu se finančně podílí i město Třebíč.

„V rámci programu zafinancujeme zajímavé nápady mladých lidí na zlepšení života v místě. Částkou 5 - 30 tisíc korun budeme podporovat nejrůznější aktivity - akce pro děti, aktivity na podporu seniorů, zlepšení prostředí ve městě, pomoc hendikepovaným, a tak dále.“ říká koordinátorka projektu Ivana Tvrdá.

Žádat o finanční příspěvek může skupina minimálně čtyř lidí ve věku 15 - 26 let. Projekty bude možné realizovat od května do konce listopadu.

„Jeden ze skupiny mládežníků musí být starší 18 let. Žadatelé nejdříve předloží své nápady, následně budou pozváni na víkendové školení a potom budou svoje projekty prezentovat před komisí, která rozhodne o jejich podpoře.“ dodává Ivana Tvrdá.

Nápady je nutné přihlásit – pomocí jednoduchého formuláře – do 9. dubna.

Veškeré podrobnosti o programu najdou zájemci na facebookové stránce Mládež kraji – Vysočina nebo na webu vysocina.mladezkraji.cz.

Ivana Tvrdá, 605 190 633, info@rdmkv.cz

přečíst
Dárky z Třebíče mohou lidé koupit na novém e-shopu

Chcete potěšit přátele hezkým dárkem z vašeho města? Nebo se chystáte na služební cestu a potřebujete obdarovat obchodního partnera?
Můžete využít nový e -shop Dárky z Třebíče, který je na webu Třebíč žije.

přečíst
Lední medvědice z Třebíče zazářila na mistrovství světa ve Francii

Na Mistrovství světa ve Francii v zimním plavání měl předminulý týden zastoupení i Kraj Vysočina. Zúčastnila se ho Andrea Klementová z Třebíče, členka tamního otužileckého Klubu ledních medvědů. Ta už Českou republiku reprezentovala loni v Polsku. 

přečíst