V Modřínové ulici vyrostou bytové domy

Aktuálně radnice nabízí k prodeji tři stavební pozemky pro výstavbu bytových domů v Modřínové ulici. Na každém pozemku vyrostou dva bytové domy, dostatečné počty parkovacích stání v suterénech domů i před domy. Celkem zde vznikne přibližně 200 nových bytů.

Investoři mají za úkol vybudovat podél jižní strany Modřínové ulice parkovací místa, síť chodníků, vysadit v okolí nových domů zeleň, a také zbudovat dvoje podzemní kontejnery na separovaný odpad.

Pokud bude o pozemky ze strany investora zájem a prodají se, nové bytové domy by měly stát do konce roku 2026. Pozemky budou nabízeny formou aukce, bližší informace naleznete v sekci Prostory k podnikání a prezentaci.

přečíst
Podnikatelé v cestovním ruchu se setkali s vedením Třebíče. Hodnotili turistickou sezónu a plánovali další

V úterý 16. listopadu pozvala radnice ke kulatému stolu podnikatele v cestovním ruchu. Zhodnotili letošní turistickou sezónu a město představilo koncept marketingové kampaně na příští rok.

přečíst
Radnice představila manuál pro předzahrádky a regulaci reklamy v historickém centru

V úterý 16. listopadu představil městský architekt Petr Ondráček majitelům restaurací a obchodů v městské památkové zóně manuál tvorby veřejného prostranství města Třebíče.  Smyslem je, aby památky UNESCO nebyly zahlceny nevkusnou reklamou. „Manuál si nebere za cíl reklamu zakázat, ale přispět k její kultivaci, být inspirací a návodem,“ sdělil při setkání starosta Pavel Pacal.

přečíst
Třebíč představila konkrétní formy podpory podnikatelů v cestovním ruchu. Na kulatém stole diskutovali o plánech i o tom, co je trápí 7.7.2021

V poslední školní den se uskutečnil kulatý stůl s podnikateli v cestovním ruchu. Starosta Třebíče Pavel Pacal představil majitelům a zástupcům ubytovacích služeb ve městě program, který pro ně město připravilo. Diskutovali také o dopravní situaci v Třebíči, revitalizaci Karlova náměstí a dalších oblastech, které podnikatele zajímali.

přečíst
Po aktuální změně vztahů České republiky a Ruska nic nebrání vyhlásit tendr na nové Dukovany s oslovením EdF, KHNP, Westinghouse 21.4.2021

V pondělí 19. dubna na mimořádném zasedání výkonného výboru Energetického Třebíčska diskutovali členové situaci kolem přípravy tendru na stavbu nového jaderného bloku v lokalitě Dukovany v návaznosti na současný vývoj vztahů České republiky s Ruskou federací. 

přečíst
Město podpoří podnikatele téměř třemi miliony 8.12.2020

Začátkem listopadu rozhodla radnice, že v rámci možností rozpočtu města podpoří podnikatele, kteří byli z důvodu vládních nařízení a opatření nuceni zavřít svoje provozovny. Těm, kteří podnikají v městských budovách, bude za poslední čtvrtletí odpuštěna polovina nájemného. Ostatní si mohli prostřednictvím jednoduchého formuláře na webu města požádat o finanční pomoc, ve výši maximálně 10 tisíc korun. Žádat mohli do 25. listopadu.

přečíst
Město Třebíč podpoří zavřené provozovny (formulář v článku) 6.11.2020

Město se rozhodlo v rámci svých možností pomoci podnikatelům, kteří byli nuceni zavřít svoje provozovny, z důvodu vládních nařízení a opatření ke zmírnění šíření nového koronaviru. Stejně jako v jarních měsících v začátku pandemie město i nyní na podzim odpustí nájemné v městských budovách ve výši poloviny nájemného za čtvrtletí, tedy za tři měsíce. Těm podnikatelům, kteří nepodnikají v městských prostorách a museli své provozovny zavřít, pak poskytne peněžitou pomoc.

přečíst
Ministerstvo podpoří provozovatele ubytovacích zařízení 5.10.2020

Ministerstvo pro místní rozvoj vyhlásilo výzvu k podávání žádostí o poskytnutí dotace do dotačního titulu COVID-Ubytování. Dotace je určena k podpoře odvětví cestovního ruchu, respektive provozovatelů hromadných ubytovacích zařízení na území ČR, zasažených důsledky opatření souvisejících s pandemií COVID-19.

přečíst
Konzultační den pro podnikatele z Třebíčska 30.9.2020

Přijďte zdarma 29. řijna 2020 individuálně konzultovat své podnikatelské záměry se zástupci agentur CzechInvest, CzechTrade, Agentury pro podnikání a inovace a se zástupcem Technologické agentury ČR. Rádi Vám poradíme v oblasti dotační podpory, exportu i podpory výzkumu a vývoje. Přijít konzultovat mohou i začínající podnikatelé, popřípadě studenti s podnikatelským záměrem.

přečíst
Rady a tipy pro práci na dálku 22.4.2020

Pracovat z domova nemohu všichni, avšak tam, kde je to trochu možné, zavedli zaměstnavatelé právě home office.  Město Třebíč se tímto tématem zabývalo už před několika lety. Iniciovalo projekt Vybudování koordinačního centra práce na dálku v Třebíči. Některé výstupy jako například metodika zavádění práce na dálku nebo e-book o řízení vzdálených pracovníků či webináře k různým tématům najdete ZDE.

přečíst
Třebíč čekají nové příležitosti k rozvoji 28.4.2020

O výstavbě nových jaderných bloků v Dukovanech, které nahradí ty stávající, už není pochyb. Výběrové řízení na dodavatele vypíše ČEZ ještě letos v prosinci a do dvou let budeme znát jméno firmy, která bude nové Dukovany stavět. Město Třebíč si velmi dobře uvědomuje význam a velikost připravované investice, která ovlivní život v Třebíči, ale i v celém regionu. Také proto se incomingový tým na radnici věnuje této oblasti. Díky jejich jazykovému vybavení jsou schopni reagovat na dotazy zahraničních firem, shromažďují aktuální informace, věnují se přípravě nové průmyslové zóny a také parcel pro bydlení.

přečíst
Výběr dodavatele výstavby nových Dukovan bude vyhlášen ještě letos 12.2.2020

V úterý 11. února zavítal na Jadernou elektrárnu Dukovany ministr průmyslu a dopravy Karel Havlíček.  Od 14 hodin se pak uskutečnila valná hromada Energetického Třebíčska za účasti ředitele ČEZ, divize jaderná energetika, Bohdana Zronka, výkonného ředitele společnosti Elektrárna Dukovany II Martina Uhlíře a starosty Třebíče Pavla Pacala na zámku v Dukovanech.

přečíst