Město připravuje prodej pozemků na zřízení nových zahrad v zahrádkářské kolonii

Město Třebíč připravuje prodej pozemků na zřízení nových zahrad v zahrádkářské kolonii Šárka. V případě, že zastupitelstvo města na svém dubnovém zasedání tuto transakci schválí, proběhne prodej 24 pozemků na přelomu května a června. Podmínky na prodej pozemků budou zveřejněny na úřední desce města a trebiczije.cz od 22. dubna.

přečíst
Brigády pro studenty

Na portálu Volná místa Třebíč nově nabízíme sekci pro studenty s nabídkou brigád. Zároveň tady můžou brigády nabízet či poptávat i firmy. Vše je zdarma, bezpečné a nezávazné.

Cílem je usnadnit studentům na Třebíčsku najít si brigádu na léto a možnost vydělat si peníze. I když do prázdnin zbývá ještě pár měsíců, tak platí, že kdo je připraven, není překvapen...!

Vce informací v přiloženém letáku

přečíst
ČEZ spustil výběrové řízení na stavbu nového jaderného zdroje v Dukovanech

Ve čtvrtek 17.3.2022 ČEZ, respektive jeho stoprocentní dceřiná společnost Elektrárna Dukovany II, zahájil výběrové řízení na dodavatele stavby nového jaderného zdroje v lokalitě Dukovany.

přečíst
Dejte si v dubnu 10.000 kroků

Celorepubliková výzva 10.000 kroků si klade za cíl motivovat lidi k častějšímu a hlavně pravidelnému přirozenému pohybu (chůze, běh, Nordic Walking), který povede ke zlepšení fyzické kondice a hlavně k posílení obranyschopnosti organismu. Výzva bude probíhat po celý duben 2022.

přečíst
Do konce května mohou lidé podávat návrhy v participativním rozpočtu

Od 1. března je spuštěn další ročník participativního rozpočtu. V období 1. března do 31. května 2022 mají lidé možnost podávat návrhy na projekty, které podle nich mohou přispět ke zkvalitnění veřejného prostoru v Třebíči.

přečíst
Do práce na kole 2022

Město Třebíč se v letošním roce již po sedmé zapojí do celorepublikové kampaně Do práce na kole. Cílem a účelem výzvy je proměna dopravních návyků, kdy účastníci zjistí, že pohyb na vlastní pohon z práce a do práce je nejen možný, ale i příjemný.

přečíst
Portál občana slouží lidem pro jednodušší komunikaci s úřadem

Od 1. února letošního roku mohou lidé využít pro komunikaci s městským úřadem nový systém – Portál občana. Na adrese portal.trebic.cz si lidé mohou rezervovat termín návštěvy úřadu, najdou zde úřední desku, stáhnou nebo elektronicky vyplní potřebné formuláře pro různé životní situace, zaplatí potřebné poplatky přes platební bránu. Přes portál lze také žádat o poskytnutí grantu v grantovém systému města nebo podat projekt do participativního rozpočtu.

přečíst
Radnice připravuje třídenní oslavy k otevření Karlova náměstí

O víkendu 16.-18. září 2022 otevře Třebíč nově revitalizované Karlovo náměstí. Třídenní oslavy nabídnou koncerty, vystoupení pro děti, průvod staletími, přehlídku veteránů, otevřené městské památky i gastrospeciality. „Pozvání na tuto výjimečnou událost platí nejen pro Třebíčáky, ale i pro turisty,“ říká starosta města Pavel Pacal.

Karlovo náměstí v Třebíči patří k jedněm z největších v České republice. Po náročných stavebních pracích, které trvaly dva roky, se plně otevře místním i turistům ve zcela novém kabátě.

přečíst
Ochutnejte Třebíč! Kampaň pro rok 2022

Na letošní turistickou sezónu připravujeme marketingovou kampaň Ochutnejte Třebíč!
Není to jen název, ale také výzva, která láká turisty do Třebíče. Ochutnávat ji totiž mohou všemi svými smysli. „Pro letošní rok jsme si pro vás připravili pestré menu. Každý si vybere podle své chuti," slibuje ředitelka Městského kulturního střediska Nikola Černá.

přečíst
Třebíčským parkem bude procházet prezident Masaryk

Městské investice, to nejsou jenom chodníky, silnice, budovy či opravy veřejných prostranství. Do Tyršových sadů letos přibyde bronzová socha čestného občana Třebíče, prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka. Autorkou sochy je umělkyně z Vysočiny Tea Smetanová, jejíž specializací je figurální tvorba.

Vznik Tyršových sadů je datován do roku 1903, park má rozlohu zhruba dva hektary. Pojmenovány jsou po historikovi umění, estetikovi a zakladateli Sokola Miroslavu Tyršovi.

přečíst
Mít trvalé bydliště v Třebíči se vyplatí

Trvalý pobyt není to stejné jako adresa bydliště. Přesto, že se dnes jedná spíše o evidenční údaj, přihlášením se k trvalému pobytu v Třebíči občan vyjadřuje sounáležitost s městem. Pro město jako samosprávný organ to také znamená více peněz do městského rozpočtu, které jsou použity například na vybudování chodníků, opravy silnic i provoz školských zařízení, kam Třebíčáci posílají své děti.

přečíst
V Modřínové ulici vyrostou bytové domy

Aktuálně radnice nabízí k prodeji tři stavební pozemky pro výstavbu bytových domů v Modřínové ulici. Na každém pozemku vyrostou dva bytové domy, dostatečné počty parkovacích stání v suterénech domů i před domy. Celkem zde vznikne přibližně 200 nových bytů.

Investoři mají za úkol vybudovat podél jižní strany Modřínové ulice parkovací místa, síť chodníků, vysadit v okolí nových domů zeleň, a také zbudovat dvoje podzemní kontejnery na separovaný odpad.

Pokud bude o pozemky ze strany investora zájem a prodají se, nové bytové domy by měly stát do konce roku 2026. Pozemky budou nabízeny formou aukce, bližší informace naleznete v sekci Prostory k podnikání a prezentaci.

přečíst
Zobrazit další