Hlavní strana oObčané oNabídka bydlení v Třebíči oRozvojová studie pro lokalitu Vídeňský rybník

Rozvojová studie pro lokalitu Vídeňský rybník

Město nechalo zpracovat studii pro třebíčskou lokalitu Vídeňský rybník, jejímž autorem je ateliér Brak architects.

Studie byla vyhotovena za účelem řešení využití území rozvojové oblasti mezi pozemky Lékařského domu (na západě), baseballového hřiště (na východě), bytovými domy při ulici Družstevní (na severu) a plánovaným obchvatem, resp. jeho dopravním koridorem (na jihu), a zpracování podkladu pro zadávání dalších detailnějších projektů, případně pro parcelaci území a následný prodej stavebních parcel.

Cílem návrhu je vytvoření příjemného městského prostředí s dostatečným množstvím bytových jednotek různého druhu. Zástavba v území se dělí na bytové domy v severní části a rodinné domy v části jižní. Oba segmenty mají jasně vymezené hranice uliční čarou, která sestává z plotů, předzahrádek a stěn budov.

Studie potvrdila exkluzivitu tohoto dosud nezastavěného území, dobře napojeného na stávající infrastrukturu. Plánovaná výstavba rozšíří nabídku nových bytů a domů o nové typy – jedná se o byty s vlastním parkovacím místem pod domem, s vlastní předzahrádkou, se společnou zahradou a o řadové domy se vstupy z pěšího veřejného prostoru.

Více informací na oficiálních stránkách města Třebíče zde»»