Novinky / Aktuálně

11.06.2019

Téměř dvacet tisíc kilometrů najezdili a nachodili Třebíčané v rámci kampaně Do práce na kole

Třebíč se jako město podporující udržitelné způsoby dopravy zapojila do kampaně Do práce na kole letos již po čtvrté.  K této květnové výzvě se v celé České republice přidalo na dvacet tisíc zájemců. Mezi nimi jsou i Třebíčané. „Celkem se do letošního ročníku přihlásilo 157 účastníků, kteří ujeli a ušli 18 987,3 km,“ potvrdil starosta Třebíče Pavel Pacal, který ve volném čase také pravidelně jezdí na kole. Celkem sedmdesát šest účastníků splnilo pravidelnost 66 % cest do práce na kole nebo pěšky. Zapojily se také firemní týmy, těch bylo celkem čtyřicet jedna.

Rekordmankou v počtu najetých kilometrů je Milada Haklová

Největší počet kilometrů ujela Milada Haklová z Purchasing sport team, na svém tachometru natočila 1 011,8 km. Mezi muži bodoval Martin Khek z týmu Zavřelova, ten najel 570,8 km, a to na koloběžce! Do práce se také běhalo a chodilo. Celkem 184 km do práce a zpět naběhala Markéta Wasserbauerová z týmu Větroni a 169,6 km ušel Radek Vojta z týmu SOK pěcho. Jedna z hodnocených kategorií byla pravidelnost, ve které byly vylosovány tři týmy: JaPePeToVí z Městského úřadu Třebíč, SOK cyklo z firmy S.O.K. stavební, s.r.o., Purchasing sport team z firmy MANN+HUMMEL Service, s.r.o. Cyklozaměstnavatelem pro letošní rok se v Třebíči stal Decathlon. Vyhlášení kampaně se konalo 10. června 2019. Hlavní cenou bylo trekingové kolo Superior v hodnotě 17 000 Kč, které věnoval Kraj Vysočina. 

Spojili se a pomohli sobě i přírodě

Cílem Do práce na kole je motivovat co nejvíce lidí, aby jako dopravní prostředek po městě používali jízdní kolo nebo jakoukoli bezmotorovou formu dopravy včetně běhu a chůze. Když lidé přestanou denně jezdit autem, zlepší tak nejen svou kondici, zdraví, náladu a možná i vztahy s kolegy, ale přispějí i k čistšímu ovzduší. Jedno číslo za všechny – tím, že se v květnu dvacet tisíc lidí dopravovalo do práce a pak domů na kole, koloběžce či pěšky, ušetřili jsme přírodu o 465,7 tun CO2. 

Partneři kampaně v Třebíči

Během soutěžního měsíce května mohli účastníci využít také celou řadu akcí, např.: servis kola ve Velosport Joch, vyběhnout si zdarma na věž díky MKS Třebíč nebo si dát kávu v Salse.

Soubory ke stažení

Třebíčské noviny 07/2019