Hlavní strana oAkce oArchiv akcí oVýstava na stromech

Výstava na stromech

1. října - 8. října 2022

Výstava na stromech je celorepublikový výstavový happening na podporu důstojné práce. Akce se koná každý rok v říjnu během Týdne důstojné práce. Tento rok se bude konat v Třebíč od 1. do 8. října 2022 v Libušině údolí a na Hrádku, výstava je zaměřená na podmínky pěstování kávy v Latinské Americe, především v Kolumbii.

Káva je součástí života většiny z nás. Lidé po celém světě s kávou svůj den začínají, setkávají se nad ní, dobíjí pomocí kávy svou energii nebo s šálkem kávy relaxují. Každý den se dle odhadů připraví 1,6 miliardy šálků kávy. Kávu pěstuje přibližně 25 milionů drobných pěstitelů kávy a velká část z nich se pěstováním této plodiny nedokáže důstojně uživit. Stanislav Komínek a Lukáš Matěna vyrazili do jihoamerické Kolumbie, aby zdokumentovali podmínky pěstitelů. Ti se potýkají především s nízkými výkupními cenami, rostoucími náklady na pěstování a nejistotou dobré sklizně. Nejistotu ještě zesilují dopady klimatické změny, kdy do roku 2050 má dle odhadů dojít k úbytku ploch vhodných pro pěstování kávy arabiky o polovinu. Milióny pěstitelů musí rychle jednat - přizpůsobit své pozemky na změnu klimatu. Ani to ale nemusí stačit a s pěstováním kávy budou mnozí muset kvůli cenové a klimatické krizi skončit.

 

Máte nějaký dotaz?
Volejte nebo pište

Máte dotaz týkající se podnikání, života či cestovního ruchu v Třebíči? Jsme připraveni vám pomoci. Neváhejte a napište nám nebo zavolejte.

MĚSTO TŘEBÍČ
Karlovo náměstí 104/55
674 01 Třebíč
Česká republika
+420 568 896 257
info@trebiczije.cz
Zobraz modal okno validace
Jméno a příjmení: *
E-mail: *
Kdo jste?: *
Odkud jste?: *
Zde napište Váš dotaz:
* - Takto označené položky je nutné vyplnit