Novinky / Aktuálně

13.07.2017 (MF Dnes)

Zaměstnavatelé nabízejí téměř sedm tisíc volných míst

Skoro sedm tisícovek pracovních míst evidoval úřad práce na Vysočině ke konci června. V porovnání s letošním květnem jejich počet stoupl o 259.

Šance lidí najít práci je velmi dobrá. Na jedno volné místo totiž nyní připadají ani ne dva evidovaní uchazeči o zaměstnání.

A jaké další trendy pozoruje úřad práce? Počty lidí bez práce v regionu během června klesly o 239 na 11 966 osob.

„Podíl nezaměstnaných ale přes tento mírný pokles zůstal na květnových 3,5 procenta,“ informoval úřad. Zatímco ve třech okresech Vysočiny nezaměstnanost o něco klesla, na Jihlavsku a na Pelhřimovsku se podíl nezaměstnaných lidí od května nezměnil.

V kraji lze v nejbližším období podle analytika jihlavského úřadu práce Pavla Literáka očekávat mírný růst počtu lidí bez práce.

„Důvodem bude nevýrazný příchod nových absolventů škol, pedagogických pracovníků a obslužného školního personálu a také matek s dětmi, které nemají v období prázdnin jinou možnost jejich hlídání,“ uvedl Literák.

Počty absolventů škol a mladistvých bez práce se doposud na Vysočině snižovaly. Na konci června jich úřad práce evidoval 450, o osmapadesát méně než v předchozím měsíci.

Nejlepší situace za 19 let Nezaměstnanost se na Vysočině letos od února rychle snižovala a přes červnovou stagnaci se drží pod republikovým průměrem. V Česku nezaměstnanost v červnu spadla o jednu desetinu na čtyři procenta. V zemi bylo nejméně nezaměstnaných za posledních 19 let.


Fakta

Nezaměstnanost v kraji

Okres                   Lidí bez práce

Havlíčkův Brod       1 960    3,2 %

Jihlava                   2 571    3,2 %

Pelhřimov                945    1,9 %

Třebíč                   3 280    4,4 %

Žďár n. S.             3 210    4,1 %

Kraj Vysočina       11 966    3,5 %

Zdroj: Úřad práce ČR

Článek vyšel v MF DNES, 13.07.207.


AKTUÁLNÍ PRACOVNÍ NABÍDKY NA TŘEBÍČSKU 

naleznete na www.volnamistatrebic.cz

galerie