Hlavní strana oAktuality oAktuality oZa větrník na větrník

Za větrník na větrník

23.6.2021

23.6.2021

To je název akce, kterou chce město ve spolupráci se sedmi třebíčskými kavárnami a cukrárnami zviditelnit nově otevřenou zrekonstruovanou památku. Větrný mlýn na Kanciborku a jeho expozice budou otevřeny pro veřejnost v pátek 25. června. Kdo si od tohoto dne koupí v uvedených cukrárnách kulatý zákusek s vlaječkou a logem větrníku a přijde s ní na prohlídku mlýna, bude mít vstup zdarma.

„V Třebíči máme krásné památky UNESCO, baziliku, židovskou čtvrť a další, turisticky zajímavé cíle. Větrný mlýn krásně tuto nabídku doplní. Expozice budou lákavé i pro rodiny s dětmi. Protože se této budově od nepaměti u nás v Třebíči říká větrník, propojení s oblíbeným zákuskem a spoluprací třebíčských kaváren a cukráren se nabízelo,“ uvedl starosta Pavel Pacal.

Větrný mlýn bude otevřen v květnu, červnu a září denně kromě pondělí od 10 do 17 hodin, v letní sezóně, tedy v červenci a v srpnu denně kromě pondělí od 10 do 18 hodin.

Otáčení větrného kola mohou lidé sledovat každou první neděli v měsíci, od 14.00 do 14.30.

Spolupracující kavárny a cukrárny:

Farní kavárna u sv. Prokopa

U Židovské brány

Cukrárna nad skálou

Skoro KateRing

Papi Café

Demaris

Nature Spot

 

Zdroj: informace z webu města Třebíč, zde. 

Máte nějaký dotaz?
Volejte nebo pište

Máte dotaz týkající se podnikání, života či cestovního ruchu v Třebíči? Jsme připraveni vám pomoci. Neváhejte a napište nám nebo zavolejte.

MĚSTO TŘEBÍČ
Karlovo náměstí 104/55
674 01 Třebíč
Česká republika
+420 568 896 257
info@trebiczije.cz
Zobraz modal okno validace
Jméno a příjmení: *
E-mail: *
Kdo jste?: *
Odkud jste?: *
Zde napište Váš dotaz:
* - Takto označené položky je nutné vyplnit