Novinky / Aktuálně

15.05.2019

World orienteering day 2019

15. květen 2019 je vyhlášen Mezinárodním dnem orientačního běhu. V různých částech světa se tak v tento den konají akce pro veřejnost - seznámení s orientačním během a pokus o zápis do Guinessovy knihy rekordů. Minulý rok byl obzvlášť úspěšný, jelikož se zúčastnilo necelých 350 tisíc lidí a rekord tak byl opět překonán. Náš třebíčský oddíl se v rámci České republiky umístil v elitní desítce, co se týče počtu účastníků. Díky akcím ve školách a tréninku pro veřejnost to bylo necelých 300 závodníků různého věku.

Co to vůbec ten orientační běh je?

Orientační běh (zkratka OB) je moderní sportovní odvětví vytrvalostního charakteru, při němž je nutno se správně a rychle orientovat v neznámém terénu. Při závodě se hledají kontrolní stanoviště (kontroly) ve stanoveném pořadí a v nejkratším možném čase. Cestu mezi kontrolami si každý volí podle vlastní úvahy za pomoci mapy, buzoly a stručného popisu kontrol. O úspěchu v závodě rozhoduje tedy správná orientace a rychlý běh.

Letošní ročník v Třebíči?

Pokud jsme Vás alespoň trochu tímto článkem navnadili, tak neváhejte a přijďte. Ve středu 15.května 2019 pořádáme tuto akci od 16:30 – 18:30 v Tyršových sadech v Třebíči. Na výběr budou tratě různé obtížnosti i pro děti třeba v doprovodu rodičů. Vysvětlení všech orientačních značek bude poskytnuto před Vaším startem. Běhat se bude v parku, popř. v zástavbě okolo - nebojte se, tady se neztratíte! Více informací na facebooku OOB Třebíč nebo na webových stránkách www.oobtrebic.cz. Těšíme se na Vás.