Novinky / Aktuálně

19.06.2018

Do práce na kole 2018

V mnoha městech v celé České republice proběhl v květnu již 8. ročník celostátní kampaně Do práce na kole. V rámci celé republiky se zapojilo celkem 16 347 účastníků z 1 838 firem a společně překonali na kole nebo pěšky 3 545 322 km, díky čemuž bylo ušetřeno 457 tun CO2.

Třebíč se jako město podporující udržitelné způsoby dopravy zapojila potřetí. Celkem se přihlásilo 114 účastníků, kteří dohromady najezdili nebo nachodili 26 415 km. Požadovanou podmínku pravidelnosti minimálně 66% všech cest do práce na kole nebo pěšky nakonec splnilo 56 jednotlivců a 13 týmů z celkově 29 přihlášených.

Společné vyhodnocení soutěže se konalo za krásného počasí v autokempu Poušov. O hodnotné ceny, které věnoval Kraj Vysočina a mnoho dalších partnerů z Třebíče a okolí, se soutěžilo v kategoriích výkonnost muži a ženy, pravidelnost týmů a jednotlivců a v kategorii pravidelný běžec RUNCZECH. Vítěz mužské kategorie ujel neuvěřitelných 1 225 km a o něco méně pak ujela vítězka ženské kategorie a to 1 028 km.

Slavnostního vyhlášení se zúčastnil také Pavel Pacal, radní města Třebíč a současný náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro regionální rozvoj. „Zájem zapojit se do kampaně Do práce na kole v Třebíči každým rokem stoupá. Svědčí o tom jak rostoucí počty účastníků, tak i zájem partnerů akce,“ říká Pavel Pacal. „Rád bych tímto všem poděkoval za účast a ocenil jejich zodpovědný přístup. Doufám, že chuť využít jiné dopravní prostředky než automobil při cestě do práce jim dlouho zůstane a že i příští rok se řady účastníků rozrostou o další, kterým není lhostejná kvalita životního prostředí kolem nás.“

Informace ke kampani naleznete zde»»