Novinky / Aktuálně

27.4.2021

Třebíčská sbírka pomůže s vybavením nemocnice. Přidejte se také

Nemocnice Třebíč navzdory této náročné době musí fungovat i pro jiné pacienty, nejen pro ty covidové. Náklady na provoz nemocnice a současně očkovacího centra Fórum jsou velmi vysoké a nezbývá příliš finančních prostředků na nákup nové přístrojové techniky. Avšak vedení nemocnice musí myslet i na budoucnost. 

Třebíčská nemocnice musí pro své pacienty fungovat dál i po covidu. „Velmi akutně potřebujeme zakoupit pro dětské oddělení nový fotometr, který slouží k léčbě novorozenecké žloutenky. Přístroj lze využít i přímo na inkubátor. S jeho pomocí se zvýší kvalita péče o patologické novorozence a zkrátí se doba nutná k léčení a samotné hospitalizace,“ vysvětluje ředitelka nemocnice Eva Tomášová. Dalším přístrojem, který nemocnice potřebuje, je perimetr pro oční oddělení. „Slouží k základnímu vyšetření ambulantních i hospitalizovaných pacientů, kterých k nám dochází opravdu hodně, a to nejen z Třebíče, ale i z regionu,“ dodává ředitelka.

Město Třebíč pro nemocnici založilo v loňském roce veřejnou sbírku, na kterou je možné stále přispívat. Peníze budou použity na pořízení fotometru a perimetru.

Podpořte naši nemocnici, která pomáhá nám všem. Každá částka je důležitá. Peníze můžete poslat na transparentní účet 123-1910080227/0100. Nebo použijte tento QR kód pro jednodušší cestu.

Děkujeme!