Hlavní strana oAktuality oAktuality oTřebíč má sdílená kola

Třebíč má sdílená kola

Nejenom pro cyklistické nadšence je připravena další novinka. Od 1. dubna začala v Třebíči fungovat takzvaná sdílená kola. V pilotním provozu si tak lidé můžou ve městě půjčit 90 jízdních kol, z toho 10 elektrokol. Tato kola jsou rozmístěna na celkem čtyřiceti stanovištích po Třebíči a k jízdě vám stačí pouze aplikace NEXTBIKE, která je k dispozici zdarma pro telefony se systémem Android i Apple.

Pro vypůjčení a odemknutí kola se stačí zaregistrovat, zadat způsob platby platební kartou a naskenovat QR kód kola a zámek se otevře. Prvních 15 minut jízdy je zdarma, každých dalších 30 minut stojí 25 korun. U elektrokol je cena půjčení 1,50 Kč za minutu.

V aplikaci pro správu a využívání systému veřejného sdílení jízdních kol nextbike jsou kola evidována, aplikace uživatelům umožňuje provádění výpůjček a vracení kol do vymezených stanovišť, hlášení poruch. Před prvním využitím kol nextbike je nutná registrace v systému, nejjednodušeji přímo v aplikaci, kde stačí vyplnit kontaktní údaje a aktivovat účet verifikací platební metody. Následně u kola postačí oskenovat QR kód pomocí aplikace, zvolit “půjčit kolo” a tím se kolo odemkne. Aplikace také umožňuje uživateli udělat pauzu v průběhu výpůjčky, jednoduše funkcí “Parkování”.

Současně se uživatelé prostřednictvím aplikace dozvídají důležité provozní informace, např. zrušení nebo přesuny stanic, upozornění na náledí, speciální akce atp. Uživatel má k dispozici v aplikaci historii výpůjček.

Systém sdílených kol nextbike je rozšířen v mnoha evropských  městech. 

Detailní informace najdete na webu: www.nextbikeczech.com.

Máte nějaký dotaz?
Volejte nebo pište

Máte dotaz týkající se podnikání, života či cestovního ruchu v Třebíči? Jsme připraveni vám pomoci. Neváhejte a napište nám nebo zavolejte.

MĚSTO TŘEBÍČ
Karlovo náměstí 104/55
674 01 Třebíč
Česká republika
+420 568 896 257
info@trebiczije.cz
Zobraz modal okno validace
Jméno a příjmení: *
E-mail: *
Kdo jste?: *
Odkud jste?: *
Zde napište Váš dotaz:
* - Takto označené položky je nutné vyplnit