Hlavní strana oAktuality oAktuality oTřebíč je v České knize rekordů

Třebíč je v České knize rekordů

K novému rekordu přispěli Třebíčané v sobotu 15. října, kdy na odpolední akci Sobota v pohybu tančilo 455 lidí na skladbu Jerusalema. Akci, která byla celá věnovaná sportu a zdravému životnímu stylu, pořádalo Zdravé město Třebíč ve spolupráci s Městským kulturním střediskem na nově zrekonstruovaném Karlově náměstí.


Navzdory mírnému dešti a mlze se na náměstí sešlo kolem tisíce lidí. Sobota v pohybu je tradiční akce, letos poprvé ale pořádaná ve větším stylu a s pokusem o zápis do České knihy rekordů. Atmosféra na Karlově náměstí byla nabitá energií a dobrou náladou.

Na akci mohli návštěvníci a sportovní nadšenci vidět ukázky sportovních spolků a různé sportovní disciplíny si na místě i vyzkoušet. Odpoledne zahájily mažoretky Cheerladies, pokračovala taneční skupina Motus a M-Style. Diváci si vyzkoušeli cvičení na trampolínách, tzv. jumping, tabatu, i pilates.

Na podiu i pod ním probíhaly také předem nacvičené tance s partou žen z městského úřadu. Choreografii se lidé mohli naučit z krátkých videí na webu a youtube kanálu města.

Nechyběli hokejisté, fotbalisté, aikido a biatlon, baseball, florbal, dobrovolní hasiči z Budíkovic, nutriční poradenství, transfuzní oddělení Třebíč ani chill zóna Hitrádia Vysočina.

Všechny zúčastněné spolky představil moderátor Drahoslav Menčík, který během programu často vyzýval lidi k účasti na pokusu o rekord. Ten se konal v 16 hodin a na zdárný průběh dohlížela Zuzana Křížková z agentury Dobrý den, která také po skončení tance sčítala tanečníky. Že jich je více než sto, což byla podmínka agentury pro zápis do knihy rekordů, bylo jasné od začátku. Polovina náměstí totiž tančila a bylo zjevné, že lidé si kroky opravdu nacvičili.

Děkujeme všem za perfektní odpoledne. Stálo to za to, máme rekord!

Máte nějaký dotaz?
Volejte nebo pište

Máte dotaz týkající se podnikání, života či cestovního ruchu v Třebíči? Jsme připraveni vám pomoci. Neváhejte a napište nám nebo zavolejte.

MĚSTO TŘEBÍČ
Karlovo náměstí 104/55
674 01 Třebíč
Česká republika
+420 568 896 257
info@trebiczije.cz
Zobraz modal okno validace
Jméno a příjmení: *
E-mail: *
Kdo jste?: *
Odkud jste?: *
Zde napište Váš dotaz:
* - Takto označené položky je nutné vyplnit