Hlavní strana oAktuality oAktuality oTřebíč čekají nové příležitosti k rozvoji

Třebíč čekají nové příležitosti k rozvoji

Přípravě města na výstavbu nových Dukovany se věnuje incomingový tým

28.4.2020

O výstavbě nových jaderných bloků v Dukovanech, které nahradí ty stávající, už není pochyb. Výběrové řízení na dodavatele vypíše ČEZ ještě letos v prosinci a do dvou let budeme znát jméno firmy, která bude nové Dukovany stavět. Město Třebíč si velmi dobře uvědomuje význam a velikost připravované investice, která ovlivní život v Třebíči, ale i v celém regionu. Také proto se incomingový tým na radnici věnuje této oblasti. Díky jejich jazykovému vybavení jsou schopni reagovat na dotazy zahraničních firem, shromažďují aktuální informace, věnují se přípravě nové průmyslové zóny a také parcel pro bydlení.

Na březen připravuje incomingový tým seminář pro starosty z okolí. „Budeme se ptát, v čem může město Třebíč obcím pomoci a také se budeme věnovat aktuálním informacím o přípravě výstavby,“ přibližuje starosta Pavel Pacal. Výbornou a dlouhodobou spolupráci s incomingovým týmem oceňuje předseda Energetického Třebíčska Vítězslav Jonáš.  „Třebíč je zakládajícím členem sdružení a sedm let se zajímá o budoucnost regionu, který je životně spjat s existencí jaderné elektrárny. Nechybí na důležitých jednáních a bedlivě sleduje přípravné kroky ČEZ i státu.“  Incomingový tým spolupracuje také s Okresní hospodářskou komorou Třebíč.  Firmy a podnikatelé vnímají příležitost pro svůj rozvoj, mapují si situaci a zjišťují možnosti. Podle starosty Pavla Pacala všechny spojuje stejný zájem, a to rozvoj města i regionu s ohledem na plánovanou výstavbu. „Třebíč je centrem energetického regionu s velmi dobrou občanskou vybaveností, nemocnicí, školami. Rozhodně máme co nabídnout. V následujících letech nás budou čekat změny. Jsme připraveni spolupracovat se všemi tak, aby to bylo ku prospěchu rozvoje města a kvalitního života našich občanů.“

Učitele čeká Jaderná akademie

Pro učitele základních a středních škol v Třebíči připravilo Energetické Třebíčsko ve spolupráci s Jadernou elektrárnou Dukovany projekt Jaderná akademie. Učitelé jsou nositeli informací a mají na své studenty i okolí vliv. „Proto bychom je rádi vybavili potřebnými a aktuálními informacemi. Zároveň školy navážou užší spolupráci s elektrárnou a mohou ji dále rozšiřovat,“ vysvětluje Pavel Pacal, podle kterého je důležité věnovat pozornost právě učitelům a studentům. Není to však jediná spolupráce s jadernou elektrárnou. Od loňského roku se ČEZ zapojil do projektu třebíčské radnice Podpora technického vzdělávání. Podle Lindy Navrátilové ze strategického náboru ČEZ je to unikátní projekt, díky kterému žáci a studenti získají vřelejší vztah k potřebným technickým oborům, které je budou v budoucnu dobře živit. „Vyrůstá nám právě generace dětí a mladých lidí, kteří budou jedou řídit novou jadernou elektrárnu,“ shrnuje Linda Navrátilová, která má za dukovanskou elektrárnu spolupráci se školami na starosti.

Incomingový tým

Máte nějaký dotaz?
Volejte nebo pište

Máte dotaz týkající se podnikání, života či cestovního ruchu v Třebíči? Jsme připraveni vám pomoci. Neváhejte a napište nám nebo zavolejte.

MĚSTO TŘEBÍČ
Karlovo náměstí 104/55
674 01 Třebíč
Česká republika
+420 568 896 257
info@trebiczije.cz
Zobraz modal okno validace
Jméno a příjmení: *
E-mail: *
Kdo jste?: *
Odkud jste?: *
Zde napište Váš dotaz:
* - Takto označené položky je nutné vyplnit