Hlavní strana oAktuality oAktuality oPřeběh ČR poslepu - nevidomý Ondřej vydává deník

Přeběh ČR poslepu - nevidomý Ondřej vydává deník

13.11.2020

13.11.2020

Nevidomý sportovec Ondřej Zmeškal šíří svůj nakažlivě optimistický přístup k životu nejen skrze příspěvky na svém FB profilu. Aktuálně se chystá vydat svůj deník z originální akce Přeběh ČR „600 km poslepu“, a vzít nás na tohle bláznivé dobrodružství s sebou…

Na své projekty potřebuje naši pomoc. Za finanční příspěvek přes portál donio.cz nabízí opravdu originální odměny. 

Ztrátu zraku ustál díky tomu, že začal běhat. Jeho nadšení vyústilo až k účasti na nejtěžším maratonu světa na Velké čínské zdi. Běh, a následně triatlon, pro něj znamenají kromě formy, jak se vyrovnat s handicapem, také možnost podpořit ostatní prostřednictvím charitativních akcí. 

Ondra totiž, ač sám těžce zrakově i sluchově postižený, pomáhá potřebným a svým životním příběhem se stává silnou motivací pro ty, kteří se perou s překážkami na cestě za svými sny. S handicapem i bez něj. 

Unikátní charitativní akcí byl přeběh ČR "600 km poslepu" v roce 2018. Díky sbírce přes portál darujme.cz vybral Ondřej přes čtvrt milionu korun na speciální sportovní vybavení pro malé nevidomé děti.

Své vzpomínky poskládal do deníku, který vypráví o tom, proč akce dopadla trochu jinak než byl původní plán. O odvaze, lidech, kteří pomohli, bojích, které musel vybojovat a pocitech, se kterými se pral.

Je to příběh, který vás rozesměje, dodá naději, optimismus a energii. A to v dnešní době za to stojí.

 A jaké jsou odměny pro podporovatele?

  • Za minimální příspěvek 99 Kč můžete mít Ondrovu fotku s podpisem. "Když může rozdávat fotky s podpisem Jarda Jágrů, tak co by ne já? Podepsat se poslepu umím...". Fotka je z dílny fotografa Jakuba Mertla (www.fotografjakubmertl.cz). 
  • Vybavení nejen na sport s logem akce “600 km poslepu” od firmy ATEX se pohybuje mezi 220–1000 Kč (čelenka, běžecký tunel nebo kvalitní tričko). "Kamarádi z firmy ATEX se starají o to, abych byl na každé sportovní akci vkusný a pěkný. Přece není vůbec důležité, jak běžíš, ale jak u toho vypadáš!" glosuje svým typickým způsobem Ondra. 
  • Velmi originálním dárkem je společný běh s Ondrou. Dárci pak osobně předá deník „600 km poslepu“ a seznámí ho se svými zážitky nejen z této akce. Pro ty méně sportovně nadšené lze totéž získat u společného oběda. 

 

Přispějte na https://www.donio.cz/denikposlepu v období od 9. do 23. 11. 2020. Vaše pomoc se znásobí. Bude se totiž šířit dál skrze příběh o tom, jak hledat a najít cestu k vysněnému cíli.

Kontakty: Ondřej Zmeškal: ozmeskal@seznam.cz, 731 901 367

Máte nějaký dotaz?
Volejte nebo pište

Máte dotaz týkající se podnikání, života či cestovního ruchu v Třebíči? Jsme připraveni vám pomoci. Neváhejte a napište nám nebo zavolejte.

MĚSTO TŘEBÍČ
Karlovo náměstí 104/55
674 01 Třebíč
Česká republika
+420 568 896 257
info@trebiczije.cz
Zobraz modal okno validace
Jméno a příjmení: *
E-mail: *
Kdo jste?: *
Odkud jste?: *
Zde napište Váš dotaz:
* - Takto označené položky je nutné vyplnit