Hlavní strana oAktuality oAktuality oPodnikatelé v cestovním ruchu se setkali s vedením Třebíče. Hodnotili turistickou sezónu a plánovali další

Podnikatelé v cestovním ruchu se setkali s vedením Třebíče. Hodnotili turistickou sezónu a plánovali další

29.11.2021

V úterý 16. listopadu pozvala radnice ke kulatému stolu podnikatele v cestovním ruchu. Zhodnotili letošní turistickou sezónu a město představilo koncept marketingové kampaně na příští rok.

V pořadí už druhé setkání s podnikateli v cestovním ruchu se setkalo ještě s větším zájmem. Starosta Třebíče Pavel Pacal zdůraznil, že město si uvědomuje důležitost cestovního ruchu a věnuje mu pozornost. S týmem cestovního ruchu představil čísla návštěvnosti Třebíče, jednotlivých turistických informačních center i webové statistiky. Město a Městské kulturní středisko obdrželo pochvalu za nápad Za větrník na větrník, kdy turisté mohli využít volný vstup na nově otevřený větrný mlýn při prokázání vlaječky ze zakoupeného větrníku z třebíčských kaváren a cukráren.  Podnikatelé se vedení města dotazovali na možnosti pokračování výletního vláčku. To se ve spolupráci s Okresní hospodářskou komoru Třebíč plánuje.

Kampaň Poznejte Třebíč pro rok 2021

Tým cestovního ruchu ukázal podnikatelům konkrétní výstupy, kterými město letos přilákalo do Třebíče na osmdesát tisíc turistů. Jednalo o poutavé články s fotografiemi v turistických časopisech, reportáže v televizích, spoty v rádiích a také megabordy u Prahy. Nejsledovanějším videem na třebíčském YouTube kanále se stalo letošní promo video Třebíče lákající turisty k návštěvě. Za několik měsíců ho zhlédlo přes 76 000 diváků. Podívat se na něj můžete i vy ZDE.

Turisté mají o Třebíč zájem

Třebíč navštívilo do konce září letošního roku 78 tisíc turistů. Ve srovnání s loňským rokem je to jen mírný pokles, loni navštívilo třebíčské památky za stejné období 80 tisíc turistů.

Z toho vyplývá, že Třebíč se navzdory omezením kvůli Covidu nepotýká s výrazným poklesem návštěvnosti jako některé destinace v České republice, například Český Krumlov nebo Praha. Vzrůstající trend ukazují statistiky návštěvnosti webu visittrebic.eu, který je vstupní branou pro turisty při plánování výletů. Oproti loňskému roku zavítalo na portál o 30 % uživatelé více, celkem 56 379 (od ledna do letošního října).

Máte nějaký dotaz?
Volejte nebo pište

Máte dotaz týkající se podnikání, života či cestovního ruchu v Třebíči? Jsme připraveni vám pomoci. Neváhejte a napište nám nebo zavolejte.

MĚSTO TŘEBÍČ
Karlovo náměstí 104/55
674 01 Třebíč
Česká republika
+420 568 896 257
info@trebiczije.cz
Zobraz modal okno validace
Jméno a příjmení: *
E-mail: *
Kdo jste?: *
Odkud jste?: *
Zde napište Váš dotaz:
* - Takto označené položky je nutné vyplnit