Hlavní strana oAktuality oAktuality oOprava zimního stadionu odložena

Oprava zimního stadionu odložena

Město zrušilo veřejnou zakázku na opravu zimního stadionu. Kvůli vysoké ceně

Rada města Třebíče ve středu 7. prosince 2022 zrušila veřejnou zakázku na revitalizaci zimního stadionu. Vysoutěžená nejnižší cena totiž, včetně inflační doložky, převyšuje předpokládanou cenu opravy o zhruba 100 milionů.

Veřejná zakázka proběhla formou dvoukolové veřejné soutěže. Předpokládaná cena revitalizace, spočítaná před vyhlášením soutěže, činila 530 milionů korun. Město chtělo rekonstrukci platit zčásti z dotačních peněz, zčásti z vlastních. Nejnižší cena, která vzešla z veřejné zakázky, je 576.900.000 korun bez DPH. K tomu je třeba započítat ještě inflační doložku.

„Tak velké navýšení ceny není v současné nejisté době akceptovatelné a mělo by obrovský dopad na ostatní potřebné investice a aktivity města. To aktuálně nemůžeme dopustit,“ uvedl starosta Třebíče Pavel Pacal.

Město počítalo při této investici s investičním úvěrem. Vzhledem k současné výši úrokových sazeb úvěrů by takové rozhodnutí nebylo hospodárné a účelné.

„Za těchto finančních podmínek celý projekt zrevidujeme, a upravíme tak, aby bylo možné rekonstrukci smysluplně provést. Budeme hledat také další dotační příležitosti a mimorozpočtové zdroje. Do té doby budeme na zimním stadionu provádět údržbu a opravy tak, aby mohl bezpečně fungovat ve stávající podobě. Lední hokej je v Třebíči i nadále prioritou a rekonstrukce zimního stadionu pro jeho zachování a úspěšný rozvoj nezbytnou budoucí podmínkou,“ zdůraznil Pavel Pacal.

Máte nějaký dotaz?
Volejte nebo pište

Máte dotaz týkající se podnikání, života či cestovního ruchu v Třebíči? Jsme připraveni vám pomoci. Neváhejte a napište nám nebo zavolejte.

MĚSTO TŘEBÍČ
Karlovo náměstí 104/55
674 01 Třebíč
Česká republika
+420 568 896 257
info@trebiczije.cz
Zobraz modal okno validace
Jméno a příjmení: *
E-mail: *
Kdo jste?: *
Odkud jste?: *
Zde napište Váš dotaz:
* - Takto označené položky je nutné vyplnit