Hlavní strana oAktuality oAktuality oMěsto Třebíč podpoří zavřené provozovny (formulář v článku)

Město Třebíč podpoří zavřené provozovny (formulář v článku)

6.11.2020

6.11.2020

Město se rozhodlo v rámci svých možností pomoci podnikatelům, kteří byli nuceni zavřít svoje provozovny, z důvodu vládních nařízení a opatření ke zmírnění šíření nového koronaviru. Stejně jako v jarních měsících v začátku pandemie město i nyní na podzim odpustí nájemné v městských budovách ve výši poloviny nájemného za čtvrtletí, tedy za tři měsíce. Těm podnikatelům, kteří nepodnikají v městských prostorách a museli své provozovny zavřít, pak poskytne peněžitou pomoc.

„Ekonomická situace letošního roku nás velmi znepokojuje. Hledali jsme proto s kolegy možnosti, jak bychom mohli dopady této krize z pozice města alespoň trochu zmírnit. Město není schopno ze svého rozpočtu podpořit všechny podnikatele, celkem zde působí zhruba 15 tisíc podnikajících osob a firem. Rozhodli jsme se podpořit ty, kteří jsou celou krizí nejvíce postiženi a museli své obchody a provozovny uzavřít,“ vysvětlil starosta města Pavel Pacal.

Od 6. do 25. listopadu si tak mohou podnikatelé u města požádat o peněžitou pomoc. Jednoduchý formulář si stáhnou na webu města a vyplněný jej mohou poslat datovou schránkou, poštou nebo e-mailem. Žadatel si může žádat o maximálně 10 tisíc korun.

„Je nám jasné, že tato částka nikoho nespasí. Více z městského rozpočtu firmám a podnikatelům poskytnout nemůžeme. Jedná se o pomoc ke zmírnění nastalých problémů.  Signál podnikajícím, firmám i obchodům, že jsme si jejich potíží vědomi a vnímáme je. Že si jich vážíme a přejeme jim, aby se udrželi,“ doplnil Pacal.

Město má pro tento účel připravenou částku 3 miliony korun a vyřizování žádostí bude postupovat podle pořadí podaných žádostí do vyčerpání alokované částky. Peníze na tuto pomoc město použije zčásti z rezervy, zčásti z omezení grantového programu pro příští rok a zčásti z ušetřených mzdových prostředků zaměstnanců úřadu.

 

Zdroj: aktuality na webu města Třebíče, zde 

Máte nějaký dotaz?
Volejte nebo pište

Máte dotaz týkající se podnikání, života či cestovního ruchu v Třebíči? Jsme připraveni vám pomoci. Neváhejte a napište nám nebo zavolejte.

MĚSTO TŘEBÍČ
Karlovo náměstí 104/55
674 01 Třebíč
Česká republika
+420 568 896 257
info@trebiczije.cz
Zobraz modal okno validace
Jméno a příjmení: *
E-mail: *
Kdo jste?: *
Odkud jste?: *
Zde napište Váš dotaz:
* - Takto označené položky je nutné vyplnit