Hlavní strana oAktuality oAktuality oMěsto podpoří podnikatele téměř třemi miliony

Město podpoří podnikatele téměř třemi miliony

8.12.2020

8.12.2020

Začátkem listopadu rozhodla radnice, že v rámci možností rozpočtu města podpoří podnikatele, kteří byli z důvodu vládních nařízení a opatření nuceni zavřít svoje provozovny. Těm, kteří podnikají v městských budovách, bude za poslední čtvrtletí odpuštěna polovina nájemného. Ostatní si mohli prostřednictvím jednoduchého formuláře na webu města požádat o finanční pomoc, ve výši maximálně 10 tisíc korun. Žádat mohli do 25. listopadu.

„Chtěli jsme spravedlivě podpořit ty, kteří na současnou situaci doplatili nejvíc. Na území města působí zhruba 15 tisíc podnikajících osob a firem, všem ale z městského rozpočtu pomoci nelze. Zaměřili jsme se tedy na ty, kteří museli svoje provozovny zavřít a kteří ze dne na den doslova přišli o obživu. Očekávali jsme, že těch, kterých se aktuální situace nejvíce dotkne, bude přibližně kolem tří set. Došlých žádostí bylo přesně tolik,“ popsal kroky radnice starosta města Pavel Pacal.

Od 5. do 25. listopadu přišlo na radnici 303 žádostí o finanční podporu. Kromě jednadvaceti žádostí, které nesplňovaly základní parametry, budou všechny uspokojeny.

„Vyčlenili jsme pro podnikatele mimo městské prostory 3 miliony korun a ukázalo se, že odhad počtu žadatelů byl správný. Všichni, kdo splňují podmínky poskytnutí daru od města, peníze v průběhu prosince dostanou,“ doplnil Pavel Pacal.

Město tak vyplatí téměř 2,8 milionu korun. Peníze na pomoc použije město zčásti z rezervy, zčásti z omezení grantového programu pro příští rok a zčásti z ušetřených mzdových prostředků zaměstnanců úřadu.

„Jedná se o pomoc ke zmírnění nastalých problémů.  Signál podnikajícím, firmám i obchodům, že jsme si jejich potíží vědomi a vnímáme je. Že si jich vážíme a přejeme jim, aby se udrželi a působili v Třebíči nadále,“ řekl Pavel Pacal.

 

Zdroj: aktuality na webu města Třebíče, zde 

Máte nějaký dotaz?
Volejte nebo pište

Máte dotaz týkající se podnikání, života či cestovního ruchu v Třebíči? Jsme připraveni vám pomoci. Neváhejte a napište nám nebo zavolejte.

MĚSTO TŘEBÍČ
Karlovo náměstí 104/55
674 01 Třebíč
Česká republika
+420 568 896 257
info@trebiczije.cz
Zobraz modal okno validace
Jméno a příjmení: *
E-mail: *
Kdo jste?: *
Odkud jste?: *
Zde napište Váš dotaz:
* - Takto označené položky je nutné vyplnit