Hlavní strana oAktuality oAktuality oDvacet let v elitní společnosti UNESCO

Dvacet let v elitní společnosti UNESCO

30.6.2023

Třebíč je město s bohatou historií a tak zde mohou návštěvníci obdivovat mnoho cenných architektonických památek. Ty nevýznamnější z nich, židovská čtvrť s židovským hřbitovem a bazilika sv. Prokopa, byly 3. července 2003 zapsány na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Letos tedy naše město slaví už 20. výročí této události. 

„Mít ve městě památky UNESCO je závazek a odpovědnost, ale je to zároveň velmi prestižní záležitost. Každoročně tyto památky navštěvuje nejvíce turistů a návštěvnost od zápisu na seznam UNESCO násobně vzrostla,“ uvedl starosta Třebíče Pavel Pacal, který zve návštěvníky i Třebíčany na letní oslavy: „V srpnu připravujeme velké oslavy tohoto výročí. Od 14. do 20. srpna čeká Třebíčany i návštěvníky města bohatý program. V pondělí 14. srpna bude zahájení výstavy památek UNESCO v Třebíči v Předzámčí, zahajovací koncert slavností na Podzámecké nivě. Od pondělí do čtvrtka bude v zámeckých příkopech celý den středověká vesnička, doplněná šermířskými vystoupeními, představením řemesel, ukázkou vaření středověkých pokrmů, budou večerní prohlídky baziliky, historické a dobové tance, koncerty, žonglování, program v židovské čtvrti, a další“.

Oslavy vyvrcholí slavnostmi Tří kápí od pátku do neděle na Podzámecké nivě, opět s bohatým historickým a kulturním programem, koncerty i ohňovou show. Nebude chybět ani oblíbený sobotní noční průvod.

 

Zdroj: informace z webu města Třebíč, zde.

Máte nějaký dotaz?
Volejte nebo pište

Máte dotaz týkající se podnikání, života či cestovního ruchu v Třebíči? Jsme připraveni vám pomoci. Neváhejte a napište nám nebo zavolejte.

MĚSTO TŘEBÍČ
Karlovo náměstí 104/55
674 01 Třebíč
Česká republika
+420 568 896 257
info@trebiczije.cz
Zobraz modal okno validace
Jméno a příjmení: *
E-mail: *
Kdo jste?: *
Odkud jste?: *
Zde napište Váš dotaz:
* - Takto označené položky je nutné vyplnit