Novinky / Aktuálně

10.10.2019

Brožura Vyber si své povolání vyšla letos potřetí

Žáci 9. tříd i výchovní poradci základních škol na Třebíčsku si již zvykli na brožuru Vyber si své povolání, kterou město Třebíč poprvé vydalo v roce 2017. Tehdy přislíbilo, že se informace v ní obsažené budou jedenkrát ročně aktualizovat. Bylo tomu tak v roce 2018 i letos.

„Oproti loňskému roku jsme zaznamenali větší zájem firem. Přibylo jich 11,” říká iniciátor počinu starosta města Třebíče Pavel Pacal. Celkem se v brožuře prezentuje 45 firem z různých oborů. Cílem je ukázat mladým lidem, že na Třebíčsku je dostupná a zajímavá práce.

Prezentace firem zahrnuje stručné představení firmy, benefity, které nabízí svým zaměstnancům, a nejvíce poptávané profese, včetně požadovaného oboru a stupně vzdělání. Na konci brožury je seznam středních škol v Třebíči. „Toto vzájemné propojení pomáhá žákům při výběru dalšího směřování. Například pokud si zvolí určitý obor, najdou zde vodítko, na které škole se dá studovat a ve které firmě následně mohou získat uplatnění,“ vysvětluje Pavel Pacal.

Brožuru Vyber si své povolání opět dostali bezplatně všichni žáci 9. tříd základních škol na Třebíčsku. Incomingový tým začátkem října předal školám 786 výtisků aktualizované verze. Zbývající příručky byly rozdány v rámci 24. ročníku vzdělávání Didacta 2019, který se konal ve čtvrtek 17. října 2019. K dispozici je tak pouze v elektronické podobě – ke stažení zdarma na webovém portálu www.volnamistatrebic.cz/brozura/.