Jaké informace Vám pomohou

Město Třebíč je otevřené turistům, novým rezidentům a podnikatelům. Tyto stránky jsou informačním rozcestníkem, kde najdete všechny potřebné informace o podnikání, bydlení a trávení volného času v Třebíči. Náš tým je připraven vám pomoci. Jsme tu pro vás.

Přehled sportovních akcí a aktivit, které se konají během roku v Třebíči.

galerie
Sportovní akce v Třebíči

V tomto článku naleznete informace o sportovních klubech a oddílech, které působí v Třebíči. Kromě tradičních sportů jako je hokej nebo fotbal, které mají v našem městě bohatou a úspěšnou historii, tu máme mladé, moderní sporty a neméně úspěšné týmy - například tým třebíčských basebalistů Nuclears. 

Sportovní kluby a oddíly

Již více jak rok jsou v Třebíči pro statistické účely na dvou místech instalovány sčítače pěších a cyklistů. Zařízení poskytl městu Kraj Vysočina, který na ně čerpal dotaci. Jeden ze sčítačů je umístěný za zahrádkářskou kolonií, u silnice na Slavice, na stezce směrem na Pekelný kopec. Druhý je na cyklostezce za Polankou podél řeky Jihlavy, směrem k Poušovu. 

galerie
Třebíč počítá cyklisty i pěší

Město Třebíč se v roce 2018 již potřetí zapojilo do kampaně Do práce na kole.

Třebíč se už delší dobu zaměřuje na oblast udržitelné dopravy a také proto Městský úřad zakoupil pro své zaměstnance elektrokola, která mohou využívat při služebních jednáních. Pro cyklisty město nabízí celou řadu cyklostezek a cyklotras a také zázemí v podobě TouristPointu, který má certifikát Cyklisté vítání. Ve městě jsou také na cyklostezce Jihlava-Třebíč-Raabs umístěny dva sčítače cyklistů a pěších, které Třebíči poskytl Kraj Vysočina. Pro bezpečný pohyb cyklistů a pěších se ve městě plánuje realizace podchodu pod ulicí Sucheniova a pořízení bike boxů u vlakového nádraží.

 

Kampaň Do práce na kole