Jaké informace Vám pomohou

Město Třebíč je otevřené turistům, novým rezidentům a podnikatelům. Tyto stránky jsou informačním rozcestníkem, kde najdete všechny potřebné informace o podnikání, bydlení a trávení volného času v Třebíči. Náš tým je připraven vám pomoci. Jsme tu pro vás.

Unikátní a malebná židovská čtvrť

Unikátní a malebná židovská čtvrť

Židovské sídliště v Třebíči (na Podklášteří) existovalo prokazatelně již v roce 1338. Dnes je jedinou kompletně dochovanou židovskou čtvrtí v Evropě a jedinou židovskou památkou Unesco mimo území Izraele. 

Křivolaké uličky s dlažbou z říčních valounů, domky postavené v několika stavebních slozích a prorostlé mezi sebou, miniaturní dvory, nízké vchody, průchody, náměstíčko jako dlaň – židovská čtvrť je jako zmenšený svět.

Informace pro návštěvníky (prohlídky, vstupné, otevírací doba) zde»»


Nenechte si ujít:

  • Oživené židovské město - vždy v červenci. Dobové kostýmy, prohlídky, ochutnávky, hudba a mnohem více. 
  • Šamajim - festival židovské kultury v Třebíči. Letos se konal na přelomu července a srpna pod záštitou Velvyslanectví Státu Izrael v České republice.
  • Prohlídka domu Seligmanna Bauera. Podívejte se na do autentického židovského bytu a poznejte, jak žili, vařili, spali. Součástí prohlídky domu je také košer řeznictví, nacházející se v přístavku na dvoře.

 Sledujte:

Aktuální dění v Židovské čtvrti  na facebooku. 

z_mesto

Zidovske mesto - strechy Zidovske mesto Zidovske mesto Samajim - Zadni synagoga IC Zadni synagoga Zadni synagoga - interiet