Jaké informace Vám pomohou

Město Třebíč je otevřené turistům, novým rezidentům a podnikatelům. Tyto stránky jsou informačním rozcestníkem, kde najdete všechny potřebné informace o podnikání, bydlení a trávení volného času v Třebíči. Náš tým je připraven vám pomoci. Jsme tu pro vás.

Židovská čtvrť - unikátní a malebná

Židovská čtvrť - unikátní a malebná

Třebíčská židovská čtvrť: místo s neopakovatelnou atmosférou

Židovské sídliště v Třebíči (na Podklášteří) existovalo prokazatelně již v roce 1338. Dnes je jedinou kompletně dochovanou židovskou čtvrtí v Evropě a jedinou židovskou památkou Unesco mimo území Izraele. 

Třebíčská židovská čtvrť přiláká každý rok tisíce návštěvníků z celého světa a právem. Jde o magické místo, kde staré příběhy nejsou zapomenuty. V úzkých uličkách lze snadno zaslechnout staré židovské písně a otevřete-li svoji mysl, možná potkáte i starého, rozvážného rabína s jeho letitou moudrostí. V třebíčské židovské čtvrti můžete přemýšlet nad všemi zákoutími lidských dějin, těmi temnými i radostnými.

Třebíčská židovská čtvrť si vás získá svojí neopakovatelnou atmosférou. Navštivte ji – třeba ve dnech, kdy v jejích ulicích probíhá Oživené židovské město nebo festival židovské kultury Šamajim. Anebo jen tak, když budete mít náladu na pěknou procházku – třebíčské památky za to stojí!

Židovská čtvrť v Třebíči - unikátní a malebná, romantická a tajemná

Třebíčská židovská čtvrť - podrobnější informace

Informace pro návštěvníky (prohlídky, vstupné, otevírací doba) zde»»


Nenechte si ujít:

  • Oživené židovské město - vždy v červenci. Dobové kostýmy, prohlídky, ochutnávky, hudba a mnohem více. 
  • Šamajim - festival židovské kultury v Třebíči. Letos se konal na přelomu července a srpna pod záštitou Velvyslanectví Státu Izrael v České republice.
  • Prohlídka domu Seligmanna Bauera. Podívejte se na do autentického židovského bytu a poznejte, jak žili, vařili, spali. Součástí prohlídky domu je také košer řeznictví, nacházející se v přístavku na dvoře.

 Sledujte:

Aktuální dění v Židovské čtvrti  na facebooku. 

Židovská čtvrť v Třebíči - pohled na střechy domů

Židovská čtvrť v Třebíči - domy Třebíčské židovské město Židovská čtvrť v Třebíči - střechy domů Zákoutí třebíčské židovské čtvrti Šamajim - Zadní synagoga - Židovská čtvrť Třebíč Židovská čtvrť v Třebíči - Dům Seligmanna Bauera Židovská čtvrť v Třebíči - Zadní synagoga Interiér zadní synagogy - třebíčská židovská čtvrť