Jaké informace Vám pomohou

Město Třebíč je otevřené turistům, novým rezidentům a podnikatelům. Tyto stránky jsou informačním rozcestníkem, kde najdete všechny potřebné informace o podnikání, bydlení a trávení volného času v Třebíči. Náš tým je připraven vám pomoci. Jsme tu pro vás.

Třebíčské památky

Třebíčské památky

Památky zapsané na seznamu kulturního dědictví jsou jistě hlavním důvodem, proč přijet do Třebíče. Na návštěvníky toho ale v našem městě čeká mnohem víc a další zajímavé turistické destinace se nacházejí v blízkém okolí. Všechny potřebné informace naleznete na www.visittrebic.eu

Třebíč svou polohou ve střední Evropě s nejvyšší hustotou památek UNESCO na světě je jedinou lokalitou UNESCO, odkud je v okolí 2 hodin jízdy autem přístupno dalších 11 lokalit UNESCO v ČR a horním Rakousku. To vytváří z Třebíče ideální centrum turistiky zaměřené na památky UNESCO.

Na vaše otázky vám odpoví v Informačních centrech, provozní doba je zde.

Auto můžete nechat na jednom z parkovišť.  


Proč jsou třebíčské památky zapsány na Seznam světového dědictví UNESCO?

Hned po Jeruzalému jsou třebíčské židovské památky jedinými, které byly samostatně zapsány na Seznam světového dědictví UNESCO.

Více na www.unesco-czech.cz


ZA NÁVŠTĚVU ROZHODNĚ TAKÉ STOJÍ:

  • Městská věž

Impozantní výhled na celé město ze 75 metrů vysoké dominanty náměstí. Okořeňte si pohled na Třebíč nočními výhledy. Jak a kdy na věž se dozvíte zde

  • Větrný mlýn na Kanciborku

Technická památka, která je věrná své podobě z 19. století. Přesto, že není mlýn přístupný zevnitř, stojí za zhlédnutí zvenku. Další informace zde»»

  • Měšťanské domy

Malovaný dům na Karlové náměstí se sgrafitovou fasádou patří mezi nekrásnější a neznámější historické domy v Třebíči. Dům nechal postavit na konci 16. století italský kupec Francesco Calligardo a zřídil v něm obchod s koloniálním zbožím.

Černý dům na Karlově náměstí na spodní straně patří k renesančním skvostům města. 

Dům U Hradeb na Karlově náměstí nepřehlédnete, protože vaši pozornost přitáhnou renesanční psaníčka na fasádě. 


Virtuální prohlídka města 

Odkaz na virtuální prohlídku Třebíče»»


UNESCO památky - bazilika sv. Prokopa, židovská čtvrť a židovský hřbitov. Všechny tyto památky propojuje naučná cesta nazvaná Po stopách opatů a rabínů. Vydejte se po ní a pronikněte do života těchto dvou náboženství, která se v Třebíči nikoliv střetají, ale prolínají a doplňují. 

INFOPANEL


Městská věž Malovaný dům Černý dům Budova UP závodů, Josef Gočár