Jaké informace Vám pomohou

Město Třebíč je otevřené turistům, novým rezidentům a podnikatelům. Tyto stránky jsou informačním rozcestníkem, kde najdete všechny potřebné informace o podnikání, bydlení a trávení volného času v Třebíči. Náš tým je připraven vám pomoci. Jsme tu pro vás.

Díky nové virtuální prohlídce Třebíče můžete obdivovat interiér baziliky sv. Prokopa, nahlédnout mezi tajemné náhrobky židovského hřbitova, navštívit typickou židovskou domácnost či zamířit na vyhlídku rozhledny na Pekelném kopci. A nejen to.

Virtuální prohlídka

Památky zapsané na seznamu kulturního dědictví jsou jistě hlavním důvodem, proč přijet do Třebíče. Na návštěvníky toho ale v našem městě čeká mnohem víc a další zajímavé turistické destinace se nacházejí v blízkém okolí. Všechny potřebné informace naleznete na www.visittrebic.eu

Malovaný dům Černý dům Budova UP závodů, Josef Gočár
galerie
Třebíčské památky

Impozantní stavba, která v sobě jedinečně spojuje románský architektonický záměr uskutečněný převážně gotickými uměleckými prostředky, tehdy představovala nejdelší kostel na Moravě a je dnes odborníky řazena ke skvostům středověkého stavitelství evropského významu.

Bazilika interier krypta Bazilika rozeta detail Bazilika detail 01
galerie
Bazilika svatého Prokopa

K třebíčskému Židovskému Městu patřil dosti vzdálený hřbitov na severní straně Hrádku, k němuž stoupá dlouhá, klikatá vozová cesta. 

Zidovsky hrbitov detail hrobu Zidovsky hrbitov Zidovsky hrbitov
galerie
Židovský hřbitov

Židovské sídliště v Třebíči (na Podklášteří) existovalo prokazatelně již v roce 1338. Dnes je jedinou kompletně dochovanou židovskou čtvrtí v Evropě a jedinou židovskou památkou Unesco mimo území Izraele. 

Zidovske mesto - strechy Zidovske mesto Zidovske mesto Samajim - Zadni synagoga IC Zadni synagoga Zadni synagoga - interiet
galerie
Unikátní a malebná židovská čtvrť

Třebíčský zámek je národní kulturní památka. Původně benediktinský klášter byl později přestavěn na renesanční zámek stojí v severozápadní části Třebíče, nad levým břehem řeky Jihlavy.

 

 

Kasna Pruhled sochou detail vstupu
galerie
Třebíčský zámek

Malovaný dům je renesanční budovou s arkýřem, bohatě vyzdobený sgrafity, které zobrazují převážně lovecké výjevy a biblické postavy.

Detail malby Detail malby Detail malby
galerie
Malovaný dům