Hlavní strana oObčané oRevitalizace Karlova náměstí

Revitalizace Karlova náměstí

aktualizace: 26.7.2022

Termíny, postup prací, mapky, vizualizace, parkování, zásobování, upozornění a další.

Dlouho očekávaná revitalizace Karlova náměstí začíná. Centrum města čekají v následujících dvou letech velké změny. Kromě veškerých sítí, uložených pod povrchem náměstí, se lidé mohou těšit na sjednocení ploch náměstí, zklidnění dopravy v centru města, nové zastávky městské autobusové dopravy, úpravu zeleně, podzemní kontejnery na tříděný odpad, včetně velké nádrže na dešťovou vodu, nový mobiliář, dva vodní prvky, důstojné stánky pro trhy, drobné výtvarné prvky v dlažbě a další. Náměstí v novém si budeme moci vychutnat v září roku 2022.

AKTUÁLNĚ:
20. 7. 2022

V termínu od pátku 29. do neděle 31. července bude probíhat pokládka asfaltu na spodní straně náměstí a také v křižovatce v Jejkovské bráně.

Křižovatka ulic Bedřicha Václavka, Smila Osovského, Soukenická a Jejkovská brána bude uzavřena od pátku 29. 7. od 18:00 do neděle 31. 7. do 8:00. Objízdná trasa povede ulicemi Bedřicha Václavka, Masarykovo náměstí, Bráfova třída, Sportovní, Brněnská, Cyrilometodějská a Smila Osovského.

Od pátku 29. 7. od 10:00 do neděle 31. 7. do 24:00 bude zcela uzavřena komunikace na spodní straně Karlova náměstí, také kvůli pokládce finální asfaltové vrstvy.

Omezení se bude týkat také městské autobusové dopravy, linek 4, 5, 11 a 12.

SVOZ ODPADU:

Od pondělí 1. srpna 2022 bude na Karlově náměstí opět probíhat běžný svoz komunálního odpadu. Ve svozové dny si připravte odpadové nádoby před dům.

Městské slavnosti

Archeologické nálezy Karlovo náměstí, září 2020 

Archeologické nálezy Karlovo náměstí, říjen 2020

Archeologické nálezy Karlovo náměstí, leden 2021

Archeologické nálezy Karlovo náměstí, květen 2021

 

Mapy s termíny uzavírek ke stažení pod článkem.

Zdroj: Aktuality na webu města Třebíče, zde