Jaké informace Vám pomohou

Město Třebíč je otevřené turistům, novým rezidentům a podnikatelům. Tyto stránky jsou informačním rozcestníkem, kde najdete všechny potřebné informace o podnikání, bydlení a trávení volného času v Třebíči. Náš tým je připraven vám pomoci. Jsme tu pro vás.

Revitalizace Karlova náměstí

Revitalizace Karlova náměstí

aktualizace: 16. 06. 2021

Revitalizace Karlova náměstí začala. Co nás čeká a na co se připravit? Budou obchody a provozovny přístupné?  Dostaneme se na náměstí autem?

Dlouho očekávaná revitalizace Karlova náměstí začíná. Centrum města čekají v následujících dvou letech velké změny. Kromě veškerých sítí, uložených pod povrchem náměstí, se lidé mohou těšit na sjednocení ploch náměstí, zklidnění dopravy v centru města, nové zastávky městské autobusové dopravy, úpravu zeleně, podzemní kontejnery na tříděný odpad, včetně velké nádrže na dešťovou vodu, nový mobiliář, dva vodní prvky, důstojné stánky pro trhy, drobné výtvarné prvky v dlažbě a další. Náměstí v novém si budeme moci vychutnat v září roku 2022.

Jak budou práce postupovat?

Předpokládaný postup prací počítá s tím, že v prvním roce, tedy v závěru roku 2020 a v roce 2021, se zhotoví horní část náměstí, přičemž spodní strana zůstane pro řidiče i chodce bez omezení. Po dokončení revitalizace horní strany náměstí se stavební firma přesune na spodní část.

AKTUÁLNĚ:

Aktuálně jsou dokončeny zemní práce na výměně vodovodu, kanalizace, plynovodu, umístění optických kabelů, dokončují se rozvody elektřiny. Na horní straně náměstí se pokládají obrubníky a připravují speciální místa s hlínou pro usazení vzrostlých stromů. Podzemní retenční nádrž na dešťovou vodu je hotová, nyní se budou připravovat jámy pro umístění podzemních kontejnerů na tříděný odpad. Zhotovují se konstrukční vrstvy pro silnici, v západní části veřejné plochy náměstí jsou konstrukční vrstvy dokončené.

Od prvního července se přesunou dělníci také na spodní stranu náměstí, kde budou usazovat do země kabely pro rozvody elektřiny. Automobily (kromě povolených výjimek) už nebudou moci do konce revitalizace na náměstí vjíždět.

Souběžně probíhá restaurování sousoší sv. Cyrila a Metoděje

Organizace dopravy

Po dobu prací na horní straně náměstí bude spodní strana obousměrně průjezdné. V závislosti na postupu prací bude také umožněno parkování na hlavním parkovišti na Karlově náměstí. Uzavřen bude vjezd na horní stranu náměstí, do Hasskovy ulice a uzavřena bude také ulice Přerovského. 

Od 1. 7. 2021 se přesunou dělníci na spodní stranu náměstí. Automobily (kromě povolených výjimek) už nebudou moci do konce revitalizace na náměstí vjíždět.

Od 1. dubna 2021 bude centrální parkoviště uzavřeno. Parkování je umožněno na parkovišti u bývalé Delvity, kde je umístěn parkovací automat. Držitelé parkovacích karet na Karlovo náměstí mohou parkovat na tuto kartu u bývalé Delvity, nebo na parkovacích plochách v ulicích Soukopova a Otmarova. Více ZDE: Od začátku dubna bude na Karlově náměstí rozšířená plocha staveniště.

Do ulice Přerovského bude povolen vjezd pouze pro zásobování, se zákazem stání.

Městská autobusová doprava

Po celou dobu prací nebudou autobusy MAD zajíždět na náměstí.

Obchody a provozovny

Po celou dobu revitalizace náměstí budou všechny provozovny, obchody, restaurace i služby přístupné veřejnosti (samozřejmě s výjimkou opatření - uzavření provozoven a obchodů v době nouzového stavu).

Na mapovém serveru města se můžete podívat na všechny provozovny, které na náměstí jsou. S provozovateli jsme v kontaktu a v případě nějakých změn budou vždy informace v tomto odkazu aktualizovány:

ODKAZ - PROVOZOVNY NA KARLOVĚ NÁMĚSTÍ

Svoz odpadu

V pátek 25. září proběhne naposledy pro horní část Karlova náměstí svoz společností ESKO-T. Od 16. září jsou pro rezidenty a provozovatele umístěny 4 velkoobjemové kontejnery  na komunální odpad u sochy sv. Cyrila a Metoděje, jeden v Hasskově ulici.

Náhradní parkování pro majitele parkovacích karet

náhradní parkování

Archeologické nálezy Karlovo náměstí, září 2020 

Archeologické nálezy Karlovo náměstí, říjen 2020

Archeologické nálezy Karlovo náměstí, leden 2021

Archeologické nálezy Karlovo náměstí, květen 2021

 

Mapy s termíny uzavírek ke stažení pod článkem.

Zdroj: Aktuality na webu města Třebíče, zde

vizualizace, Karlovo náměstí vizualizace, Karlovo náměstí vizualizace, Karlovo náměstí vizualizace, Karlovo náměstí