Jaké informace Vám pomohou

Město Třebíč je otevřené turistům, novým rezidentům a podnikatelům. Tyto stránky jsou informačním rozcestníkem, kde najdete všechny potřebné informace o podnikání, bydlení a trávení volného času v Třebíči. Náš tým je připraven vám pomoci. Jsme tu pro vás.

HomeRezidenti Revitalizace Karlova náměstí
Revitalizace Karlova náměstí

Revitalizace Karlova náměstí

aktualizace: 19. 11. 2020

Revitalizace Karlova náměstí začíná. Co nás čeká a na co se připravit? Budou obchody a provozovny přístupné? Kde budou vánoční trhy? Dostaneme se na náměstí autem?

Dlouho očekávaná revitalizace Karlova náměstí začíná. Centrum města čekají v následujících dvou letech velké změny. Kromě veškerých sítí, uložených pod povrchem náměstí, se lidé mohou těšit na sjednocení ploch náměstí, zklidnění dopravy v centru města, nové zastávky městské autobusové dopravy, úpravu zeleně, podzemní kontejnery na tříděný odpad, včetně velké nádrže na dešťovou vodu, nový mobiliář, dva vodní prvky, důstojné stánky pro trhy, drobné výtvarné prvky v dlažbě a další. Náměstí v novém si budeme moci vychutnat v září roku 2022.

Jak budou práce postupovat?

Ve středu 16. září začnou výkopové práce na jižní, tedy horní straně náměstí. Bude se vyměňovat dešťová a splašková kanalizace a také vodovodní potrubí. Výkopy budou zabezpečeny mobilním oplocením a vstup do všech obchodů i provozoven bude zajištěn lávkou s přemostěním.

Předpokládaný postup prací počítá s tím, že v prvním roce, tedy v závěru roku 2020 a v roce 2021, se zhotoví horní část náměstí, přičemž spodní strana zůstane pro řidiče i chodce bez omezení. Po dokončení revitalizace horní strany náměstí se stavební firma přesune na spodní část.

Organizace dopravy

Po dobu prací na horní straně náměstí bude spodní strana obousměrně průjezdné. V závislosti na postupu prací bude také umožněno parkování na hlavním parkovišti na Karlově náměstí. Uzavřen bude vjezd na horní stranu náměstí, do Hasskovy ulice a uzavřena bude také ulice Přerovského.

Městská autobusová doprava

Po celou dobu prací nebudou autobusy MAD zajíždět na náměstí. Od 1. října bude v půlhodinových intervalech převážet cestující malý autobus, z provizorních zastávek u Grandhotelu a staré pošty do ulice Vítězslava Nezvala, kam jsou přesunuty zastávky MAD z náměstí.

Vánoční náměstí

Ani v době revitalizace nebudou lidé v adventním a vánočním čase ochuzeni o program, výzdobu a vánoční trhy. Vše bude probíhat na Martinském náměstí, včetně vánočních trhů, výzdoby a celého programu.

Po celou dobu revitalizace náměstí budou všechny provozovny, obchody, restaurace i služby přístupné veřejnosti (samozřejmě s výjimkou opatření - uzavření provozoven a obchodů v době nouzového stavu).

Na mapovém serveru města se můžete podívat na všechny provozovny, které na náměstí jsou. S provozovateli jsme v kontaktu a v případě nějakých změn budou vždy informace v tomto odkazu aktualizovány:

ODKAZ - PROVOZOVNY NA KARLOVĚ NÁMĚSTÍ

Svoz odpadu

V pátek 25. září proběhne naposledy pro horní část Karlova náměstí svoz společností ESKO-T. Od 16. září jsou pro rezidenty a provozovatele umístěny 4 velkoobjemové kontejnery  na komunální odpad u sochy sv. Cyrila a Metoděje, jeden v Hasskově ulici.

Náhradní parkování pro majitele parkovacích karet

náhradní parkování

Archeologické nálezy Karlovo náměstí, září 2020 

 Archeologické nálezy Karlovo náměstí, říjen 2020

 

Mapy s termíny uzavírek ke stažení pod článkem.

Zdroj: Aktuality na webu města Třebíče, zde