Jaké informace Vám pomohou

Město Třebíč je otevřené turistům, novým rezidentům a podnikatelům. Tyto stránky jsou informačním rozcestníkem, kde najdete všechny potřebné informace o podnikání, bydlení a trávení volného času v Třebíči. Náš tým je připraven vám pomoci. Jsme tu pro vás.

Lokalita Na Kopcích - východ Lokalita Alšova (2015) Lokalita Švabinského (2015)
galerie
Přehled pozemků

Celkem čtyřicet dva nových pozemků pro samostatně stojící rodinné domy připravuje město Třebíč v místě zvaném Za poliklinikou. Navazuje totiž na areál polikliniky, na severu a západě svého okraje sousedí se zahrádkářskou kolonií. Jižní hranice je omezena polohou koridoru obchvatu, od něhož bude lokalita odcloněna izolační zelení. Přístup do této nové čtvrti je plánován po silnici z východní strany, která vznikla prodloužením stávající ulice Na Hvězdě. V lokalitě budou jednopodlažní a dvoupodlažní rodinné domy. Střechy budou ploché, všechny střešní konstrukce ukončující stavbu na úrovni prvního podlaží budou řešeny formou tzv. zelených střech.

Zastupitelstvo města schválilo dne 22.4.2021 prodej pozemků formou elektronické aukce. Všech 42 stavebních pozemků pro výstavbu rodinných domů. Všech 42 stavebních pozemků pro výstavbu rodinných domů Za Poliklinikou se bude dražit formou online aukce. Pozemky jsou o velikostech v rozmezí 619 – 892 m2, vyvolávací ceny se pohybují v ceně od 1.130.000 do 1.620.000 korun. Online aukce proběhnou v termínu od 19. do 25. května, ve všední dny v odpoledních hodinách a o víkendu v průběhu celého dne.

Do aukcí se přihlásilo 145 zájemců, kteří dražili v aukčním systému E-ZAK. Zájem o jednotlivé pozemky byl různý, vždy bylo více dražitelů. Těm, kteří pozemek nevydražili, bude složená kauce ve výši 100 tisíc korun vrácena na jejich účet. Zastupitelstvo města Třebíč bude 18.6.2021 na svém zastupitelstvu rozhodovat o prodeji konkrétních pozemků konkrétním vydražitelům. Nasledně budou vydražitele informováni o dalším postupu.

vizualizace vizualizace vizualizace vizualizace vizualizace
galerie
AKTUÁLNĚ- lokalita Za poliklinikou