Jaké informace Vám pomohou

Město Třebíč je otevřené turistům, novým rezidentům a podnikatelům. Tyto stránky jsou informačním rozcestníkem, kde najdete všechny potřebné informace o podnikání, bydlení a trávení volného času v Třebíči. Náš tým je připraven vám pomoci. Jsme tu pro vás.

Nové jaderné bloky

Nové jaderné bloky

Důležité termíny

prosinec 2019      

  • Dokončení rámcové smlouvy a prováděcí smlouvy mezi státem, ČEZ a EDU II

březen 2021        

  • Podání žádosti na povolení k umístění nového zdroje od Státního úřadu pro jadernou bezpečnost

2021                      

  • Územní řízení a příprava výběru dodavatele                       

prosinec 2021       

  • Předpoklad územního rozhodnutí o stavbě

2029                     

  • Stavební povolení pro nové jaderné bloky a zahájení výstavby

2036                     

  • Uvedení nového zdroje do provozu 

Aktuální informace naleznete na webu Energetického Třebíčska a na Facebooku.


Aktuálně:

Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek k oznámenému termínu dostavby Jaderné elektrárny Dukovany

14.11.2019

Premiér Andrej Babiš včera na tiskové konferenci po jednání Stálého výboru pro výstavbu jaderných zdrojů informoval o plánu, který počítá s tím, že během příštího roku začne státní ČEZ hledat dodavatele na stavbu pátého bloku Jaderné elektrárny Dukovany s tím, že území rozhodnutí pro stavbu by mělo být vydáno už do dvou let a o rok později, v roce 2022 by měl být tedy znám dodavatel díla. Nejoptimističtější varianta počítá s tím, že nový zdroj by mohl vyrábět elektřinu už v roce 2036.

„Energetická soběstačnost musí být pro Českou republiku priorita. Stanovení, respektive veřejné oznámení konkrétních termínů stavby dalšího jaderného bloku v Dukovanech je i pro náš region příznivým signálem. Nechci být skeptikem a věřím, že je možné se seriózním přístupem stavbu realizovat a plně kroky Vlády ČR i ČEZ podporujeme,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

Podporu stavby jednoho až dvou nových bloků Jaderné elektrárny Dukovany deklarovalo Krajské zastupitelstvo Kraje Vysočina naposledy v listopadu loňského roku. Stalo se tak v reakci na tehdejší vyjádření zástupců vlády, že je možné rozhodnutí o zahájení stavby nového bloku odložit a životnost nynějších dukovanských bloků prodloužit o dalších deset let. S tímto tvrzením zástupci Kraje Vysočina zásadně nesouhlasili a otevřeným dopisem o tom informovali premiéra a tehdejší ministryni průmyslu a obchodu Martu Novákovou.

Zdroj: Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina, odkaz na článek zde»»


Dukovany získaly kladné stanovisko k EIA

srpen 2019

Kladné stanovisko EIA je pro společnost ČEZ zásadní pro další přípravu stavby v elektrárně Dukovany. Bez něj by nebylo možné pokračovat v rámci navazujících řízení a dalších přípravných pracích. 

Celý článek naleznete zde»»


Zajímavé odkazy

Kulaté stoly s dodavateli

Jaderná elektrárna Dukovany