Novinky / Aktuálně

Do Třebíče přijede unikátní digitální dílna

Z důvodu aktuální situace v ČR byl původní termín akce zrušen. Čekáme na vývoj situace. O případném náhradním termínu Vás budeme informovat. 

Ve dnech 1. a 2. dubna 2020 exkluzivně do Třebíče zavítá unikátní mobilní digitální dílna FabLab Experience, kterou provozuje Vysoké učení technické v Brně. Parkovat bude v prostorách Střední průmyslové školy Třebíč. Ta celou akci iniciovala a za podpory města Třebíče chce tuto jedinečnou příležitost nabídnout nejen svým studentům a žákům třebíčských základních škol, ale také veřejnosti.

Co je to FabLab Experience?

Jedná se o návěs, který se po zaparkování promění v dílnu plnou moderních výrobních strojů – jako například laserová řezačka, modelovací frézka, řezací plotter a termolis, 3D tiskárny nebo elektronový mikroskop. Žákům základních a středních škol tak nabízí praktické vzdělání v oblasti digitálních výrobních technologií. Dává nejen možnost dozvědět se aktuální informace o moderní výrobě a prototypování, ale také si všechny stroje vyzkoušet a něco si na nich vyrobit. Více informací naleznete na www.fablabexperience.cz.

Dopolední program pro základní školy

Co se týče samotného harmonogramu návštěv. Dopolední hodiny budou, jak ve středu, tak ve čtvrtek, vyhrazeny pro třebíčské základní školy. Koordinace návštěv je v režii Městského úřadu Třebíč, odboru školství a kultury. Ve středu odpoledne pak laboratoř využijí studenti Střední průmyslové školy Třebíč.

Veřejnost může přijít ve čtvrtek odpoledne

Vyhrazený čas pro veřejnost bude ve čtvrtek 2. dubna 2020 od 14:00 do 18:00. Prohlídky budou zahájeny vždy v celou hodinu, tedy ve 14:00, 15:00, 16:00 a 17:00. V každé skupině může být maximálně 15 účastníků. Prohlédnout a vyzkoušet si laboratoř bude možné po dobu 45 minut.

Digitální laboratoř bude parkovat v areálu Střední průmyslové školy na Manželů Curieových 734, před budovou A. Zde bude zajištěna bezpečnost volně se pohybujících zájemců.  Přesto nebude povoleno veřejnosti vjíždět vlastními automobily do objektu Střední průmyslové školy.

SPŠT, incomingový tým

Více naleznete v odkazu na Youtube»»

 

 

galerie