Jaké informace Vám pomohou

Město Třebíč je otevřené turistům, novým rezidentům a podnikatelům. Tyto stránky jsou informačním rozcestníkem, kde najdete všechny potřebné informace o podnikání, bydlení a trávení volného času v Třebíči. Náš tým je připraven vám pomoci. Jsme tu pro vás.

Památky zapsané na seznamu kulturního dědictví jsou jistě hlavním důvodem, proč přijet do Třebíče. Na návštěvníky toho ale v našem městě čeká mnohem víc a další zajímavé turistické destinace se nacházejí v blízkém okolí. Všechny potřebné informace naleznete na www.visittrebic.eu

Malovaný dům Černý dům Budova UP závodů, Josef Gočár
galerie
Třebíčské památky

Impozantní stavba, která v sobě jedinečně spojuje románský architektonický záměr uskutečněný převážně gotickými uměleckými prostředky, tehdy představovala nejdelší kostel na Moravě a je dnes odborníky řazena ke skvostům středověkého stavitelství evropského významu.

Bazilika interier krypta Bazilika rozeta detail Bazilika detail 01
galerie
Bazilika svatého Prokopa

K třebíčskému Židovskému Městu patřil dosti vzdálený hřbitov na severní straně Hrádku, k němuž stoupá dlouhá, klikatá vozová cesta. 

Zidovsky hrbitov detail hrobu Zidovsky hrbitov Zidovsky hrbitov
galerie
Židovský hřbitov

Židovské sídliště v Třebíči (na Podklášteří) existovalo prokazatelně již v roce 1338. Dnes je jedinou kompletně dochovanou židovskou čtvrtí v Evropě a jedinou židovskou památkou Unesco mimo území Izraele. 

Zidovske mesto - strechy Zidovske mesto Zidovske mesto Samajim - Zadni synagoga IC Zadni synagoga Zadni synagoga - interiet
galerie
Unikátní a malebná židovská čtvrť

Třebíčský zámek je národní kulturní památka. Původně benediktinský klášter byl později přestavěn na renesanční zámek stojí v severozápadní části Třebíče, nad levým břehem řeky Jihlavy.

 

 

Kasna Pruhled sochou detail vstupu
galerie
Třebíčský zámek

Malovaný dům je renesanční budovou s arkýřem, bohatě vyzdobený sgrafity, které zobrazují převážně lovecké výjevy a biblické postavy.

Detail malby Detail malby Detail malby
galerie
Malovaný dům